CLJ: Nie najlepszy weekend juniorów

4 lata temu | 23.09.2019, 14:38

Weekendowe podsumowanie CLJ.

CLJ U-18:

Przed tygodniem podopieczni trenera Marcina Pluty mierzyli się w Zabierzowie z Arką Gdynia, a spotkanie zakończyło się remisem (1:1). Kolejnym rywalem Białej Gwiazdy była drużyna UKS SMS Łódź, a mecz został rozegrany w delegacji. Niestety, Wiślacy nie zdołali wrócić do Krakowa z punktami. Pod koniec spotkania zniwelowali natomiast rozmiar porażki z 0:3 na 2:3. Najpierw bramkarza UKS-u pokonał Wiktor Szywacz, a w doliczonym czasie gry zrobił to Kacper Chełmecki.
Wisła Kraków po siedmiu kolejkach w Centralnej Lidze Juniorów zgromadziła osiem punktów, co na ten moment daje jej 12. lokatę w tabeli. Za tydzień, rywalem zawodników trenera Pluty będzie wicelider – Zagłębie Lubin.

UKS SMS Łódź - Wisła Kraków 3:2
Wiktor Szywacz (87'), Kacper Chełmecki (90’+3')

Wisła Kraków: Michał Kot - Patryk Warczak, Maciej Maćkowiak, Filip Jania, Aleksander Szmigielski (46' Eryk Olejnik) - Wiktor Szywacz, Kacper Duda, Piotr Ćwik (60' Kacper Gzieło) - Antoni Klimek (46' Mateusz Magdziarz) Kacper Chełmecki, Kacper Myszogląd

CLJ U-17:

Pierwsza połowa rozpoczęła się lepiej dla gości z Lublina, którzy objęli prowadzenie już w 6. minucie i po zamieszaniu w polu karnym, piłka znalazła się w siatce bramki strzeżonej przez Arkadiusza Krzyżanowskiego. Podopieczni trenera Rafała Wisłockiego szybko ruszyli do odrabiania strat, ale kilka minut później mogło być 0:2 – Białą Gwiazdę uratowało spojenie. Najlepszą okazję dla Wisły miał Bartosz Seweryn, ale przegrał pojedynek z bramkarzem rywala. Wiślacy utrzymywali się przy piłce, lecz brakowało kropki nad i, czyli bramki wyrównującej. W końcówce spotkania, Dorian Gądek posłał dośrodkowanie w szesnastkę, a tam do futbolówki dopadł Jakub Rachfalik i strzałem głową doprowadził do remisu.
Dzień przed występem pierwszej drużyny w Derbach Krakowa, o cenne punkty z Cracovią powalczy też zespół U-17. Spotkanie zostanie rozegrane na terenie przeciwnika o godzinie 13:00.

Wisła Kraków - BKS Lublin 1:1 (0:1)
Jakub Rachfalik (87′)

Wisła Kraków: Arkadiusz Krzyżanowski – Krystian Kuchnia (72′ Michał Anioł), Karol Sałamaj, Radosław Zając (79′ Jakub Rachfalik), Kamil Głogowski – Dorian Gądek, Aleksander Zębala (62′ Mariusz Kutwa), Bartosz Seweryn (79′ Patryk Fundament), Oliwier Oczkowski (79′ Karol Tokarczyk), Feliks Grzybowski (62′ Kacper Zborowski) – Michał Litwa

CLJ U-15:

Motor objął prowadzenie w 21. minucie po strzale Kacpra Tracza z dystansu. Do przerwy, Wiślacy stworzyli sobie dwie, dobre sytuacje na doprowadzenie do wyrównania, m.in. sam na sam z bramkarzem gości stanął Michał Głogowski. Ten jednak wyczuł jego intencje. Po powrocie na boisko, mocno do pracy wzięli się zawodnicy trenera Patryka Jałochy. Dobrą wrzutką popisał się Jakub Krzyżanowski, a Mateusz Stanek wpakował futbolówkę do siatki. Upłynęło zaledwie 60 sekund, a Biała Gwiazda prowadziła już 2:1. Wojciech Urbański zdecydował się na strzał z dystansu i zapewnił Wiśle prowadzenie. Niewiele brakowało, a Stanek strzeliłby na 3:1, lecz golkiper Motoru po raz kolejny tego dnia stanął na wysokości zadania. W 52. minucie rywale zdobyli bramkę po rzucie wolnym sprzed 16. metra. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, lecz na trzy minuty przed końcem, Kamil Andrzejkiewicz wykorzystał błąd Jakuba Stępaka, który odbił piłkę wprost pod jego nogi. Wiślacy nie zdołali już odwrócić losów spotkania i ponieśli pierwszą porażkę w nowym sezonie CLJ. Motor wywiózł z Krakowa trzy punkty, ale też zajął pozycję lidera tabeli, tym samym przeskakując Wisłę.
Kolejnym przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie TOP 54 Biała Podlaska. Spotkanie odbędzie się w delegacji 28 września o godzinie 12:00.

Wisła Kraków – Motor Lublin 2:3 (0:1)
Mateusz Stanek (45’), Wojciech Urbański (46’)

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Marcin Górkiewicz (61’ Maksymilian Rachfał), Kacper Przybyłko, Jakub Krzyżanowski, Michał Głogowski – Jakub Madej, Adam Pieniądz (74’ Kacper Czepielik), Wojciech Urbański, Dawid Pieniążek (41’ Michał Prochowicz), Michał Bajor (65’ Bartłomiej Sowa) – Mateusz Stanek