CLJ: Dwa zwycięstwa

4 lata temu | 28.10.2019, 15:09

Podsumowanie poczynań młodych Wiślaków.

CLJ U-18:
W niedzielne południe drużyna U-18 Białej Gwiazdy podejmowała w Zabierzowie rówieśników z zespołu Escoli Varsovia. Początek spotkania był wyrównany, a obie drużyny szukały swoich szans po stałych fragmentach gry i kontratakach. Wiślacy mocniej zaatakowali przed przerwą, co przyniosło zamierzony efekt i zakończyło się strzeleniem gola. Jania efektownie podbił sobie piłkę nad rywalami i po uderzeniu z woleja pokonał golkipera warszawian. Wisła szybko stworzyła sobie okazję do podwyższenia prowadzenia, ale Wydra nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Podrażnieni niekorzystnym rezultatem goście, już od pierwszych minut drugiej połowy, ruszyli do ataku. W 53. minucie Gerbowski celnie dobił strzał swojego kolegi z zespołu. Po chwili Kot został zmuszony do interwencji po mocnym strzale Błachewicza, jednak dobitka głową Tutyskinasa minimalnie minęła bramkę Wiślaków. Litwin dopiął swego w 68. minucie, gdy wykończył dobre podanie z głębi pola. W końcówce meczu dobre okazje do wyrównania mieli Gzieło i Klimek, jednak obu graczom zabrakło precyzji przy strzale i Wisła zakończyła spotkanie bez zdobyczy punktowej.

Wisła Kraków - Escola Varsovia 1:2 (1:0)
1:0 Jania 43’
1:1 Gerbowski 53’
1:2 Tutyskinas 68’

Wisła Kraków U-18: Kot - Warczak, Koncewicz-Żyłka, Gzieło, Jania – Nocoń (68’ Klimek), Głogowski, Duda - Chmiel, Myszogląd (60’ Ćwik) – Wydra

CLJ U-17:
Wisła Kraków U-17 przystąpiła do meczu ze Stalą Mielec z chęcią rehabilitacji po blamażu z Koroną Kielce sprzed tygodnia oraz z myślą, że zwycięstwo da bezpieczną przewagę nad 7. miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się po myśli Białej Gwiazdy, która już w 6. minucie objęła prowadzenie. Gądek dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, głową zbił ją Zborowski, a z bliskiej odległości do bramki wpakował ją Tokarczyk. Po stracie gola, goście liczyli, że szybko uda im się odrobić straty. Ruszyli prawą stroną boiska, poradzili sobie z defensywą Wisły i stanęli przed szansą na wyrównanie. Na posterunku był jednak Krzyżanowski, który zatrzymał szarżę przyjezdnych. W 32. minucie Wiślacy podwyższyli prowadzenie na 2:0. Tokarczyk dobrze wypatrzył Litwę, zagrał do niego po ziemi, a ten posłał piłkę do siatki po dalszym słupku. Tuż przed końcem pierwszej połowy Biała Gwiazda mogła prowadzić 3:0, lecz Litwa, będąc sam na sam z golkiperem, trafił prosto w niego. W drugą połowę lepiej weszli rywale, którzy wykorzystali zamieszanie w polu karnym i zdobyli bramkę kontaktową. Wiślacy odpowiedzieli w 51. minucie, znów po stałym fragmencie gry. Tym razem golkipera Stali pokonał Rachfalik. Podopieczni trenera Wisłockiego skomplikowali swoją sytuację na kwadrans przed końcem spotkania, kiedy sprokurowali rzut karny. Krzyżanowski nie wyczuł intencji rywala i na tablicy wyników było już 3:2.

Wisła Kraków - Stal Mielec 3:2 (2:0)
Bramki dla Wisły: Karol Tokarczyk 6’, Michał Litwa 32’, Jakub Rachfalik 51’

Wisła Kraków: Krzyżanowski - Sałamaj, Rachfalik, Zając, Kuchnia - Gądek, Urbański, Litwa - Seweryn (89’ Grzybowski), Tokarczyk (86’ Zięba), Zborowski (74’ Oczkowski)

CLJ U-15:
Mecz z Górnikiem w Łęcznej był drugim z rzędu spotkaniem, które podopieczni trenera Patryka Jałochy zagrali na wyjeździe. W poprzedniej kolejce Wiślacy pokonali Sandecję Nowy Sącz. I tym razem mecz potoczył się po ich myśli. Krakowianie konsekwentnie realizowali swoje założenia taktyczne i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie zawodnicy Jałochy dorzucili jeszcze jedno trafienie i mecz ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 2:0. Po 11 kolejkach Wisła nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli. W następnej kolejce Biała Gwiazda podejmie zespół Korony Kielce.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: Kacper Czepielik, Dawid Pieniążek

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Lipka - Głogowski, Krzyżanowski, Przybyłko, Rachfał - Madej, Zimnicki, Sowa, Bajor, Czepielik - Stanek