CLJ: Dwa pewne zwycięstwa i remis

4 lata temu | 07.10.2019, 16:37

Podsumowanie CLJ.

CLJ U-18:

W 9. kolejce podopiecznych Marcina Pluty czekało wyjazdowe spotkanie z obrońcami tytułu mistrza Polski z poprzedniego sezonu - Koroną Kielce. Po pierwszym kwadransie Wiślacy przegrywali 0:1, lecz jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą Patryka Warczaka. Warto pochwalić golkipera Białej Gwiazdy Michała Kota, który w końcówce pierwszej części spotkania obronił rzut karny. To nie koniec emocji. W 83. minucie Jakub Zima zobaczył drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Choć Wisła kończyła mecz w osłabieniu, to kilka minut po zejściu Zimy Kacper Duda strzelił gola na 2:1. Gdy wydawało się, że Wiślacy z trudnego kieleckiego terenu przywiozą trzy „oczka”, przytrafił im się błąd w doliczonym czasie gry, a Korona zdobyła bramkę na 2:2 i mecz zakończył się podziałem punktów. 13 października piłkarze trenera Pluty zagrają z Górnikiem Zabrze.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:2 (1:1)
Patryk Warczak 25', Kacper Duda 86’

Czerwona kartka: Jakub Zima 83’

Wisła Kraków: Kot - Warczak, Zima, Koncewicz-Żyłka, Olejnik - Szywacz, Duda, Ćwik (75' Chełmecki) - Myszogląd, Wydra, Nocoń

CLJ U-17:

Pierwsza połowa rozpoczęła się zgodnie z przewidywaniami - pod dyktando Wisły. W 16. minucie jeden z rywali faulował Bartosza Seweryna, a Wiślakom został przyznany rzut wolny. Do jego wykonania przygotował się Dorian Gądek, posłał piłkę w pole karne, gdzie kapitan Mariusz Kutwa zgrał ją głową do Kacpra Chełmeckiego, a ten pokonał bramkarza z bliskiej odległości. Wisła podwyższyła prowadzenie w 26. minucie. Znów z dobrej strony pokazał się Chełmecki, notując asystę. Napastnik odebrał piłkę w środku boiska, rozejrzał się i zagrał ją do Michała Litwy, który znalazł się sam na sam z golkiperem Podgórza i bez większych problemów pokonał go. Przed końcem pierwszej połowy w szesnastce faulowany był Litwa, a Pani arbiter nie miała wątpliwości, dyktując rzut karny dla Białej Gwiazdy. Podszedł do niego Gądek i choć bramkarz wyczuł jego intencję, to nie zdołał obronić strzału. Podopieczni trenera Rafała Wisłockiego schodzili na przerwę prowadząc 3:0. W drugiej połowie, goście stworzyli sobie dwie dobre sytuacje, lecz zabrakło nieco skuteczności i rezultat spotkania nie uległ zmianie. Kolejnym rywalem Wisły będą Karpaty Krosno.

Podgórze Kraków – Wisła Kraków 0:3 (0:3)
Kacper Chełmecki 16’, Michał Litwa 26’, Dorian Gądek 41’

Wisła Kraków: Zagórowski - Sałamaj, Jania (87’ Kuchnia), Rachfalik, Kutwa - Gądek,  Oczkowski (52’ Zborowski), Zięba (52’ Jania) - Litwa (84’ Kapusta), Seweryn (82’ Grzybowski), Chełmecki (46’  Tokarczyk).

CLJ U-15:

Runda rewanżowa w Centralnej Lidze Juniorów U-15 już się rozpoczęła. Na inaugurację sezonu podopieczni Patryka Jałochy pokonali przy Reymonta Stal Rzeszów 5:0, a w 8. kolejce rozgromili tego samego rywala aż 8:1. Spotkanie od samego początku było kontrolowane przez Wiślaków, a strzeleckim instynktem popisał się Mateusz Stanek, który zdobył cztery bramki. Biała Gwiazda zajmuje aktualnie drugą lokatę w tabeli, a do liderującego Motoru Lublin traci zaledwie punkt. Za tydzień Wisła U-15 zmierzy się z Akademią Piłkarską 21.

Stal Rzeszów – Wisła Kraków 1:8
Mateusz Stanek x4, Michał Głogowski, Wojciech Urbański, Marcin Górkiewicz, Maksymilian Żmuda

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Stępak, Prochowicz, Krzyżanowski, Przybyłko, Rachfał - Madej, Bajor, Zimnicki, Głogowski, Urban - Stanek