Charakternie z Góralami: Wisła - Podbeskidzie 3:3

1 rok temu | 22.10.2022, 22:02

Sprawozdanie z meczu #WISPOD.

Początek spotkania należał do Górali, którzy już w 4. minucie stworzyli sobie okazję pod bramką Wiślaków. Składna i szybka akcja zakończyła się celnym uderzeniem Romána, jednak kapitalną interwencją popisał się Broda, parując piłkę na rzut rożny. Górale nie zwolnili, a nawet jeszcze podkręcili tempo, czego skutkiem było otwierające trafienie Bilińskiego z 13. minuty. Krakowianie ruszyli z odsieczą i odpowiedzieli dwoma próbami Rodado, który nie zdołał jednak zaskoczyć bramkarza. Ofensywa Białej Gwiazdy cały czas trwała, a swoje szanse mieli miedzy innymi Jaroch i Wachowiak, lecz próba żadnego z nich nie przyniosła oczekiwanych skutków. Na domiar złego pięć minut przed końcem pierwszej połowy płac gry przedwcześnie opuścić musiał Moltenis, który obejrzał czerwoną kartkę.

Zwroty akcji

Po zmianie stron podrażnieni i grający w osłabieniu Wiślacy postawili na atak, co już w 51. minucie przyniosło im bramkę wyrównującą. Jej autorem został Fernández, który pewnie wykorzystał rzut karny. Podopieczni trenera Sobolewskiego poczuli krew i w dalszym ciągu napierali na bramkę rywala, dzięki czemu już osiem minut później objęli prowadzenie po tym, jak swoje drugie trafienie odnotował Fernández. Ekipa spod Klimczoka nie zamierzała jednak łatwo składać broni i w 71. minucie wyprowadziła celny cios, który zadał Román. Ambicja i charakter Wiślaków zaowocowały jednak trzecim trafieniem i ponownym prowadzenie, które dała celna główka Jarocha. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Drzazgi, który w 90. minucie pokonał Brodę, czym ustalił wynik spotkania na 3:3.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3 (0:1)
0:1 Biliński 13’
1:1 Fernández 51’ (k.)
2:1 Fernández 63’