Był taki mecz: Resovia - Wisła 0:1 (14.11.1987)

2 lata temu | 20.07.2022, 13:08

Wspominamy spotkanie z Resovią.

W 15. serii gier ówczesnej drugiej ligi Wiślacy udali się w delegację na starcie z Resovią Rzeszów. Podopieczni trenera Aleksandra Brożyniaka chcieli w dobrym stylu zakończyć rundę jesienną i dopisać do swojego konta komplet punktów.

Od pierwszego gwizdka arbitra to gościa byli stroną przeważającą, dłużej utrzymywali się przy piłce i konstruowali składne akcje. Gospodarze robili wszystko, by przeciwstawić się rywalom, ale dobrze dysponowani krakowianie nie zwalniali tempa i uparcie dążyli do zdobycia trafienia otwierającego. Ta sztuka powiodła im się w 42. minucie, kiedy to piłkę do siatki posłał Leszek Lipka.

Z tarczą pod Wawel

Po zmianie stron gracze spod Wawelu kontynuowali swoje działania i w dalszym ciągu kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Taka postawa mogła przynieść drugą bramkę w 63. minucie, a bliski szczęścia był Zbigniew Klaja, któremu do szczęścia zabrakło kilku centymetrów po tym, jak uderzona przez niego piłka trafiła w słupek. Resovia nie znalazła recepty na zatrzymanie Wiślaków, którzy w finalnym rozrachunku pokonali Reskę 1:0 i wrócili do Krakowa z tarczą.

Resovia Rzeszów - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
0:1 Lipka 42’

Resovia Rzeszów: Pawlikowski - Janicki, Kłos, Dembiczak, Amarowicz - Rożek, Kawalec, Szarek (64' Błażej), Madeja (70' Skowronek) - Zagórki, Podbrożny

Wisła Kraków: Gaszyński - Motyka, Małek, Markowski, Giszka - Lipka, Bożek, Klaja - Moskal, Świerczewski, Szewczyk (86’ Strojek)