TS Wisła Kraków SA

Billel Omrani zawodnikiem Wisły Kraków

1 miesiąc temu | 26.02.2024, 15:48
Billel Omrani zawodnikiem Wisły Kraków

30-letni napastnik Billel Omrani to kolejny zimowy nabytek Białej Gwiazdy. Zawodnik związał się z krakowskim klubem umową obowiązującą do 4 czerwca 2024 roku.

Billel Omrani urodził się 2 czerwca 1993 roku w Forbach we Francji. Zawodnik przygodę z piłką zaczynał w Olympique Marsylia, zaliczając w pierwszym zespole dziesięć spotkań i zdobywając jedną bramkę.

W poszukiwaniu regularnych występów udał się na jeden sezon do AC-Arles Avignon, gdzie zebrał doświadczenie, ale najlepiej piłkarsko wiodło mu się w CFR Cluj. W barwach Bordowo-Białych rozegrał 209 meczów i strzelił 47 bramek, dodatkowo z kolegami z drużyny pięciokrotnie został mistrzem Rumunii. Miał okazję występować także w europejskich pucharach, w tym w Lidze Mistrzów. Może pochwalić się 11 trafieniami zanotowanymi w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

CFR Cluj nie był ostatnim klubem z Rumunii, w którym występował. Później trafił do FCSB, a następnie do Petrolulu, gdzie spędził ostatnie pół roku. Billel Omrani to młodzieżowy reprezentant Francji (U-17, U-18 i U-19). Dodatkowo oficjalnie zadebiutował w seniorskiej kadrze Algierii.

Witamy przy R22!

Udostępnij