Artur Skowronek Trenerem Lutego!

4 lata temu | 25.03.2020, 11:20

Wyróżnienie dla szkoleniowca Wisły.

Indywidualne wyróżnienie dla trenera Artura Skowronka to wynik sumiennej i wytężonej pracy. Od pierwszego spotkania pod jego wodzą ekipa spod Wawelu zyskała charakter, prezentując go na murawie w starciach z ligowymi rywalami. Mimo trzech porażek na początku przygody z Białą Gwiazdą, 37-letni szkoleniowiec nie poddawał się i trzymał się wyznaczonej ścieżki oraz przyjętej filozofii. Jego determinacja i silna wola, przekazana swoim podopiecznym, przyniosły oczekiwane rezultaty już w czwartym spotkaniu, kiedy to 13 grudnia Wiślacy pokonali ówczesnego lidera rozgrywek Pogoń Szczecin 1:0, a piłkarski Kraków bramką na wagę jakże ważnych trzech punktów.

Jak się później okazało, był to początek korzystnej passy krakowian. Od tego momentu Biała Gwiazda rozpoczęła gromadzenie punktów, zaliczając pięć kolejnych wygranych z rzędu. Serię tę przerwał 29 lutego remis z imienniczką Płocka. Podział punktów przed własną publicznością wynagrodziło jednak kibicom wyjazdowe zwycięstwo w Derbach Krakowa. Do dorobku 19 zdobytych oczek, zawodnicy 13-krotnego mistrza Polski dorzucili przed przerwą w lidze jedno, wywalczone w starciu z Lechem Poznań (1:1).

Zawodowa postawa szkoleniowca Wisły została zauważona przez kolegów po fachu. Aż dziewięciu z nich oddało swoje głosy właśnie na opiekuna krakowian. Warto zaznaczyć, że Artur Skowronek jest pierwszym trenerem w historii Białej Gwiazdy, któremu przypadł ten tytuł.

„Chciałabym zaznaczyć, że nagroda ta jest wynikiem pracy zawodników oraz sztabu, bez których nie mógłbym teraz odebrać tej statuetki. W tym zawodzie jednostki nie mają znaczenia, liczy się działanie drużynowe. Dziękuję im za zaangażowanie i podejście do obowiązków, bo razem dążymy do realizacji wspólnych celów sportowych. Podziękowania należą się także wszystkim trenerom, którzy oddali na mnie głosy. Mogę zapewnić, że na pewno nie spoczniemy na laurach” - powiedział trener Artur Skowronek, odbierając okazjonalną statuetkę.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!