TS Wisła Kraków SA
Zapowiedzi

#ARKWIS: Do Gdyni po swoje

3 miesiące temu | 07.03.2024, 19:29
#ARKWIS: Do Gdyni po swoje

Po wyprawie do Opola i zwycięstwie z drużyną Odry na Wiślaków czeka mecz o przysłowiowe „6 punktów”. Tym razem piłkarze z R22 udadzą się w nieco dłuższą podróż na północ, gdzie zmierzą się z zespołem Arki Gdynia. Będzie to jedno z dwóch piątkowych spotkań otwierających 23. kolejkę ligowych zmagań. 

Starcie Wisły Kraków z obecnym liderem FORTUNA 1 Ligi zostało zaplanowane dokładnie na 8 marca na godzinę 20:30. Arkowcy po 22 meczach przewodzą samodzielnie całej stawce. Od czasu wznowienia wiosennych rozgrywek zanotowali komplet zwycięstw, pokonując między innymi na wyjeździe wiceliderującą drużynę GKS-u Tychy. Bilans 13 wygranych spotkań, 4 remisów oraz 5 porażek pozwolił im na tym etapie na zgromadzenie 43 punktów.

Ostatnie zwycięstwo Białej Gwiazdy doprowadziło do umocnienia się krakowian w strefie barażowej. Drużyna prowadzona przez Alberta Rudé celuje jednak w lokatę gwarantującą bezpośredni awans i uniknięcie nadprogramowych rozstrzygnięć. W sytuacji, gdzie ligowych kolejek do końca sezonu pozostało stosunkowo niewiele, a różnice punktowe pomiędzy zespołami są naprawdę znikome każdy punkt jest na wagę złota. 

Wyjazd do Gdyni może okazać się jednym z trudniejszych sprawdzianów w całym roku. Warto jednak pamiętać, że piłkarze Wisły posmakowali już w obecnej kampanii zwycięstwa nad Żółto-Niebieskimi - w sierpniu na początku sezonu zdecydowanym wynikiem 5:1 pokonali przy R22 naszego piątkowego rywala, a hat-trick zanotował wówczas Angel Rodado.

Rozczarowującą wiadomością jest fakt, że mecz Arki z Wisła będzie kolejnym wyjazdowym spotkaniem bez kibiców z Krakowa. Do klubu wpłynęło pismo od gospodarza piątkowego meczu, w którym czytamy, iż w oparciu o stanowisko KMP w Gdyni, WZKiOL UM Gdynia oraz GCS w Gdyni nie ma możliwości przyjęcia kibiców gości w zorganizowanej grupie. Pokrywające się w tym terminie inne imprezy sportowe organizowane na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu, a tym samym względy bezpiecznego zorganizowania tych imprez, nakładają na organizatora szczególne obowiązki zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestników, co przy udziale grupy kibiców Wisły Kraków nie daje uzasadnionych podstaw do bezpiecznego ich przeprowadzenia. 

Czekamy na 3 punkty, Wiślacy! 

Udostępnij