50 meczów Vullneta Bashy w barwach Wisły!

5 lat temu | 06.08.2019, 12:19

Jubileusz pomocnika Białej Gwiazdy.

Vullnet Basha trafił do Wisły w sierpniu 2017 roku. Piłkarz mający doświadczenie gry zarówno na hiszpańskich, jak i szwajcarskich boiskach podpisał wówczas z Białą Gwiazdą roczną umowę z opcją przedłużenia. Dobre występy w barwach krakowskiego klubu zaowocowały przedłużeniem umowy, która aktualnie obowiązuje do czerwca 2021 roku.

29-latek urodzony w szwajcarskiej Lozannie wystąpił do tej pory dla Wisły Kraków w 48. ligowych spotkaniach, a do tego dołożył dwa mecze w ramach Pucharu Polski. Swój debiut w ekstraklasowych rozgrywkach zaliczył 21 sierpnia 2017 roku. Wówczas Biała Gwiazda mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Niestety, pierwszy mecz w Wiśle nie był udany dla tego zawodnika, bo piłkarze prowadzeni wtedy przez Kiko Ramireza ulegli lubinianom aż 0:3. Basha rozegrał w tamtym spotkaniu 60 minut i był zmieniony przez Tibora Halilovicia.

Jeśli chodzi o zdobycze bramkowe Vullneta Bashy, to do tej pory udało mu się trzykrotnie trafić do bramki rywali, a premierowe trafienie zaliczył w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Było to 25 sierpnia ubiegłego roku, kiedy Wiślacy pewnie pokonali swojego rywala aż 3:0. Kolejne dwa gole nasz zawodnik strzelił w szalonym meczu z Pogonią Szczecin. Wiślacy przegrywali z przeciwnikiem do 86. minuty, wtem Basha strzelił pierwszą bramkę, a już trzy minuty później mógł cieszyć się ze swojego drugiego trafienia.

Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy dla Vullneta Bashy nie zaczął się dobrze. 29-latek nie wystąpił w meczu inaugurującym rozgrywki z powodu urazu, jednak już w drugiej kolejce rozegrał pełne 90 minut przeciwko Lechii Gdańsk i pokazał się z bardzo dobrej strony. W ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze zmuszony był opuścić boisko na początku drugiej połowy. Mamy nadzieję, że w nowej kampanii Ekstraklasy kontuzje będą omijały naszego zawodnika, a on sam będzie w stanie pokazać pełnię swoich umiejętności oraz to, co już niejednokrotnie w poprzednim sezonie udowadniał - że jest bardzo ważną postacią w naszym zespole.