50 meczów Kamila Wojtkowskiego w Wiśle

5 lat temu | 29.07.2019, 13:35

Jubileusz młodego Wiślaka.

Przygoda z Wisłą dla urodzonego w 1998 roku zawodnika rozpoczęła się w lipcu 2017 roku, kiedy to jako 19-letni wychowanek OSiR-u Sokołów Podlaski podpisał z Białą Gwiazdą trzyletni kontrakt. Wcześniej Wojtkowski miał okazję występować między innymi w takich klubach jak Pogoń Szczecin czy RB Lipsk.

Kamil Wojtkowski w barwach klubu z Reymonta wystąpił dotychczas w 48 ekstraklasowych meczach. Do tego dołożył także dwa spotkania w ramach Pucharu Polski. Swój debiut w oficjalnych rozgrywkach zaliczył podczas meczu 1. kolejki Ekstraklasy, gdy trenerem Białej Gwiazdy był jeszcze Kiko Ramirez. W 74. minucie meczu z Pogonią Szczecin, kiedy Wiślacy wygrywając 2:1 zmierzali po zwycięstwo, na boisku pojawił się 19-letni gracz, który zmienił Carlitosa. Na pierwszą bramkę dla 13-krotnego mistrza Polski w oficjalnym meczu Wojtkowski musiał poczekać do 27 listopada 2017 roku. Wówczas Biała Gwiazda mierzyła się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Młody pomocnik wybiegł wtedy w pierwszej „11” i już w 22. minucie spotkania wpisał się na listę strzelców, a całe spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Nowy sezon PKO Ekstraklasy dosyć udanie zaczął się dla 21-latka, który w pierwszych dwóch kolejkach dwukrotnie wychodził w podstawowym składzie i niejednokrotnie był naprawdę bliski strzelenia bramki. Przykładów nie trzeba daleko szukać - chociażby w spotkaniu z Lechią piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki drużyny z Gdańska. Wierzymy, że nowy sezon Ekstraklasy będzie dla Wojtkowskiego udany i przyniesie wiele emocjonujących meczów.