1 na 1: Wisła Kraków - Korona Kielce

5 lat temu | 10.05.2019, 00:32

Marko Kolar vs. Ivan Jukić.

Co ich łączy?

Chorwacka młodzieżówka. Marko Kolar nie doczekał się jeszcze powołania do seniorskiej kadry wicemistrzów świata, ale w młodzieżowych reprezentacjach swojej ojczyzny zgromadził na koncie dziesięć występów, w których zdobył jedną bramkę. Przygodę z reprezentacyjnym futbolem w barwach Chorwacji rozpoczynał także Ivan Jukić, który w bałkańskiej ekipie U-18 rozegrał jedno spotkanie - w 2014 roku pojawił się na murawie w 88. minucie meczu towarzyskiego z Francją. Dokładnie w tej samej minucie opuszczał boisko podczas swojego debiutu w barwach Bośni i Hercegowiny trzy lata później. Zawodnik Korony posiada bowiem podwójne obywatelstwo i w 2017 roku postanowił pozytywnie odpowiedzieć na powołanie wysłane mu przez trenera Vinko Marinovicia.

Co ich dzieli?

Obaj zawodnicy podejdą do dzisiejszego starcia w zupełnie innych nastrojach. Kolar będzie zapewne mocno podbudowany pierwszym zwycięstwem Wisły w rundzie finałowej, a przede wszystkim swoją skutecznością, którą wykazuje się ostatnimi czasy. Chorwacki napastnik swoją bramką w meczu ze Śląskiem zapewnił remis ekipie Białej Gwiazdy, a jego dublet w starciu z Górnikiem Zabrze pozwolił krakowianom przywieźć do domu komplet oczek.

Jukić natomiast ostatnimi czasy spisuje się dość przeciętnie. Pojedynek z Miedzią Legnica oglądał z perspektywy ławki rezerwowych, w dwóch poprzednich potyczkach został zmieniony w drugiej odsłonie. Pomocnik Korony rozegrał tylko siedem spotkań w pełnym wymiarze czasowym, z czego aż cztery w inauguracyjnych kolejkach sezonu, które były dla niego niezwykle udane. W każdym z trzech pierwszych meczów Jukić wpisywał się na listę strzelców. Ostatni raz jednak przyczynił się bezpośrednio do zdobycia gola przez drużynę z Kielc 24 sierpnia poprzedniego roku, kiedy asystował przy trafieniu Zlatko Janjicia w wygranym 2:1 starciu z Arką Gdynia.