Wisła Kraków Amp Futbol z wygraną w Lidze Mistrzów!

2 godziny temu | 23.09.2024, 10:47

Wiślacka drużyna w Amp Futbolu zdobyła historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Po dwóch poprzednich nieudanych finałach tym razem zespół sięgnął po najwyższe z możliwych trofeum, pokonując 2:1 mistrza Hiszpanii - CD Flamencos Amputados.

Tegoroczny turniej Ligi Mistrzów w amp futbolu odbywał się we włoskim Sassuolo. Drużyna Białej Gwiazdy już w fazie grupowej nie miała sobie równych. Wiślacy najpierw pokonali turecki Sahinbey Belediye 3:0, a następnie rozgromili angielski Everton 8:0. Na koniec fazy grupowej zwyciężyli z Cork City FC 3:1. Komplet wygranych dał im awans do półfinału, gdzie czekała na nich włoska drużyna Vicenza Calcio Amputati. Krakowianie nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając z nimi pewnie 4:1 i tym samym meldując się w trzecim z rzędu finale Ligi Mistrzów.

W wielkim finale Wisła objęła prowadzenie już w 13. minucie po bramce Kapitana - Przemysława Świercza. Hiszpanie nie pozostali dłużni, wyrównując wynik na początku drugiej połowy. Dwie minuty później decydującą bramkę zdobył David Mendes, ustanawiając tym samym wynik na 2:1 dla polskiej drużyny!

Zwycięstwo w Lidze Mistrzów było zasługą całego zespołu, który tworzą: Igor Woźniak, Przemysław Świercz, Kamil Grygiel, Harry Ash, David Mendes, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch, Matthew Dean oraz Kamil Rosiek. W trakcie turnieju świetną formą strzelecką popisali się: Krystian Kapłon, zdobywając aż 7 bramek oraz David Mendes i Kamil Grygiel, trafiając do bramki rywali aż 4 razy. Istotny wkład miał również Jakub Kożuch, który zanotował 3 gole, w tym ten decydujący o awansie do finału.

Wisła Kraków zapisała się na kartach historii, zdobywając tytuł Ligi Mistrzów w Amp futbolu, co bez wątpienia jest wielkim osiągnięciem. Gratulujemy!