Drugie zwycięstwo w rundzie finałowej odniosła Wisła. Tym razem w wyjazdowym meczu pokonała 3:0 Górnik Łęczna.

Od pierwszej minuty gra toczyła się pod dyktando Wisły, ale niewiele z tego wynikało. Wiślacy długo utrzymywali się przy piłce, ale nie miało to przełożenia na podbramkowe sytuacje. Nasz zespół mógł wyjść na prowadzenie w 20. minucie, ale na przeszkodzie stanął Prusak. Bramkarz Górnika świetnie odbił piłkę po strzale głową Ondraska.

Wisła starała się długo konstruować akcje, ale nie potrafiła znaleźć pomysłu na skomasowaną defensywę gospodarzy. W efekcie w pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka.

Górnik przez całe spotkanie nastawiony był na bronienie dostępu do własnej bramki i wyprowadzanie kontrataków. Tym samym nie oglądaliśmy wielkiego widowiska.

W 67. minucie prowadzący to spotkanie sędzia Tomasz Wajda podyktował rzut karny dla Wisły, uznając że Wolski był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym przez Pruchnika. Jedenastkę, nie bez problemów, wykorzystał Popović.

Siedem minut później Wisła podwyższyła na 2:0. Po szybkim kontrataku z piłką w pole karne z prawej strony wpadł Rafał Wolski i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Piłkę trącił jeszcze Bogusławski i ta wylądowała w siatce.

Cztery minuty później trzeciego gola mógł zdobyć Ondrasek, ale jego mocne uderzenie z woleja obronił Prusak. Później wyśmienitej okazji nie wykorzystał Guerrier. Tymczasem w trzeciej minucie doliczonego czasu sędzia podyktował drugą jedenastkę, tym razem za faul Prusaka na Bałaszowie. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Ondrasek.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 0:3 (0:0)
0:1 Denis Popović (k.) 68 min
0:2 Rafał Wolski 75 min
0:3 Zdenek Ondrasek (k.) 90+4 min