Od zwycięstwa z Jagiellonią Białystok walkę o pozostanie w Ekstraklasie rozpoczęli piłkarze Wisły Kraków. Podopieczni Artura Skowronka przed własną publicznością wygrali 3:0 po bramkach Alona Turgemana, Kamila Wojtkowskiego i Aleksandra Buksy.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali wiślacy, których ataki były bardziej zorganizowane. Podopieczni Artura Skowronka konsekwentnie wyczekiwali na okazję do zaskoczenia defensywy Jagiellonii.

Dokonali tego w 28. minucie, wyprowadzając świetny kontratak. W tempo do wbiegającego w pole karne Turgemana zagrał Burliga, izraelski napastnik minął bramkarza, a następnie trafił do praktycznie pustej bramki. Sprowadzony w ostatnich dniach zawodnik już wcześniej był bliski wpisania się na listę strzelców, ale nieznacznie minął się z piłką po wstrzeleniu jej przez Błaszczykowskiego.

Była to jedyna bramka w pierwszej połowie. Wiślacy przez cały jej przebieg kontrolowali wydarzenia na boisku, nie pozwalając Jagiellonii na zbyt wiele.

W drugiej było już znacznie groźniej pod bramką Wisły. W 50. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Camara, ale uderzył tuż obok dalszego słupka. Sześć minut później „Biała Gwiazda” zdobyła drugiego gola. Po długim zagraniu Bashy, fatalny błąd popełnił wychodzący z bramki Jagiellonii Iliew, który wypuścił piłkę z rąk. Wykorzystał to Wojtkowski i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Jagiellonia nie zamierzała się poddawać i w kolejnych minutach zepchnęła Wisły do defensywy. Zdecydowanie najbliżej wpisania się na listę strzelców był Imaz, ale w 65. minucie piłka po jego strzale z piętnastu metrów trafiła w poprzeczkę.

Z minuty na minutę ataki Jagiellonii słabły. Tymczasem w 87. minucie Wisła zadała Jagiellonii trzeci cios. Po podaniu Błaszczykowskiego, z piłką w polu karnym znalazł się Buksa i pięknym strzałem po dalszym rogu nie dał szans bramkarzowi.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
1:0 Alon Turgeman 28 min
2:0 Kamil Wojtkowski 57 min
3:0 Aleksander Buksa 87 min

Wisła: Buchalik – Sadlok, Klemenz, Hebert (46′ Janicki), Burliga – Basha – Wojtkowski, Savicević (81′ Mak), Żukow, Błaszczykowski – Turgeman (71′ Buksa)

Jagiellonia: Iliew – Wójcicki, Szymanowicz, Arsenić, Bodvarsson – Romanczuk – Camara (77′ Stawiarz), Pospisil, Imaz, Prikryl (66′ Kostal) – Bida (83′ Mystkowski)