W roli gospodarza pierwszą część sezonu rundy zasadniczej polskiej ekstraklasy zakończy Wisła Kraków, która dzisiaj wieczorem zmierzy się Zagłębiem Lubin, chcąc przerwać passę trzech spotkań bez zwycięstwa. Na pewno w szeregach „Białej Gwiazdy” zabraknie Macieja Sadloka, większych zmian w składzie nie należy się jednak spodziewać.

Wisła Kraków vs Zagłębie Lubin. Zapowiedź, typy, kursy

W bramce Wisły spodziewany jest kolejny raz w tej kampanii Mateusz Lis, który prawdopodobnie rozegra swój trzynasty mecz w sezonie w szeregach teamu z Grodu Kraka.

W obronie od prawej najprawdopodobniej wystąpią: Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zoran Arsenić i Rafał Pietrzak. Dodajmy, że z wymienionej czwórki tylko Chorwat nie musi się obawiać kary w postaci żółtej kartki. W przypadku reszty takie napomnienie eliminuje danego zawodnika ze spotkania z Arką Gdynia.

W drugiej linii w roli defensywnych pomocników zobaczymy najpewniej Vullneta Bashę i Dawida Korta, a przed wspomnianą dwójką zagrać mają: Rafał Boguski, Jesus Imaz i Martin Kostal. Dwóm pierwszym także grozi absencja w boju z „Arkowcami” z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Tymczasem w ataku wystąpi Zdenek Ondrasek, mający na swoim koncie siedem goli w 14 spotkaniach. 29-latek jednak już od sześciu meczów nie wpisał się na listę strzelców.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Zagłębiem Lubin: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Arsenić, Pietrzak, Basha, Kort, Boguski, Jesus Imaz, Kostal, Ondrasek.