W ostatnim czasie numerem jeden w bramce krakowskiej ekipy został Michał Buchalik. Golkiper „Białej Gwiazdy” chociaż nie miał w starciu z Sandecją Nowy Sącz dużo pracy, to kilka razy stanął na wysokości zadania. Zawodnik nie ukrywał radości, że na reprezentacyjną przerwę jego drużyna uda się po zwycięskim w swoim wykonaniu meczu.

– Kontrolowaliśmy mecz od samego jego początku. Zdecydowanie zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Najważniejsze dla mnie było to, że cała drużyna dobrze zagrała w defensywie i nie straciliśmy bramki, to też jest jakiś pozytyw – mówił w rozmowie z naszym serwisem Buchalik.

Sandecja mocniej zaatakowała w ostatnich fragmentach gry ale myślę, że mieliśmy wszystko pod kontrolą w obronie i naprawdę graliśmy dosyć pewnie. Rywal nie stworzył sobie z nami wielu klarownych sytuacji – dodał.

Jeszcze latem Buchalik był bliski pożegnania się z klubem z Reymonta. Tymczasem w ostatnich tygodniach dużo w życiu bramkarza „Białej Gwiazdy” się zmieniło. Zawodnik wypowiedział się na ten temat.

– Jedną nogą nie było mnie w klubie, później znów w nim byłem, wskoczyłem do bramki i dla mnie najważniejsze jest to, co jest teraz. Najważniejszy jest każdy kolejny mecz i chcę się w bramce utrzymać jak najdłużej – przekonywał urodzony w Rybniku golkiper.

Poprosiliśmy wychowanka Górnika Boguszowice o to, aby podsumował dla nas pierwsza część rozgrywek. Buchalik nie ukrywał tego, że Wiśle w trakcie trwającej kampanii przytrafiały się słabsze momenty.

– W tej rundzie mieliśmy słabsze momenty, ale ogólnie możemy zaliczyć ją do udanych, bo cały czas mamy kontakt z czołówką. To jest dla nas najważniejsze. Każdy może wygrać z każdym, a praktycznie jedno, czy dwa spotkania dzielą nas od tego, żeby wskoczyć nawet na pierwsze miejsce – zakończył były bramkarz Ruchu Chorzów.

Dodajmy, e w trakcie trwającego sezonu buchalik zaliczył 12 meczów ligowych i dwa w Pucharze Polski. Jedenaście spotkań w Lotto Ekstraklasie zawodnik zaliczył w wyjściowym składzie. Aktualny kontrakt Buchalika obowiązuje do czerwca 2018 roku, ale jest w nim wpisana opcja przedłużenia umowy o kolejny rok.

Opracował ŁP