Piłkarski czerwiec 2016 przy Reymonta 22
Piłkarski czerwiec 2016 przy Reymonta 22

Mimo braku rozgrywek ligowych piłkarski w czerwcu wszystko wskazuje na to, że najbliższy miesiąc będzie obfitował w piłkarskie emocje. I nie chodzi nam o turniej finałowy mistrzostw Europy a o mecze, które rozegrywane będą na obiektach “Białej Gwiazdy”. Przy Reymonta 22 rozegrane zostaną dwie futbolowe imprezy z udziałem mocnych drużyn.

W dniach 10-12 czerwca odbędzie się turniej miniEURO Wisła CUP U-15 organizowany przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków. Zawody rozpoczną się trzy godziny przed inauguracją mistrzostw Europy we Francji i potrwa cały weekend. MiniEuro ma promować Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (do lat 21), które rozegrane zostaną w przyszłym roku w Polsce, także w Krakowie.

– Oprócz promocji MME U-21 naszym celem jest promocja sportu wśród krakowskiej młodzieży oraz stawianie naszych zawodników przed szansą rywalizacji z najlepszymi akademiami w swoich krajach, tak by rozwój naszych podopiecznych przebiegał harmonijnie – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii.

Współorganizatorem turnieju jest miasto Kraków, a patronem międzynarodowa federacja UEFA. Turniej miniEURO CUP U-15 rozegrany zostanie na obiektach treningowych Akademii przy ul. Reymonta 22. W turnieju wystąpią: FC BATE Borysów (Białoruś), Ferencvárosi TC (Węgry), NK Lokomotiva Zagrzeb (Chorwacja), MFK Ružomberok (Słowacja), FC Karpaty Kwów (Ukraina) i oczywiście Wisła Kraków.

Więcej informacji o imprezie, w tym plan meczów znajdziecie na stronie akademiawisly.pl. Za transmisję na żywo w internecie odpowiadać będzie Wisła.TV.

Filmik promujący miniEuro i Turniej Grabki

Na tym nie koniec piłkarskich emocji. W dniach 25-26 czerwca czeka nas jeden z najstarszych turniejów młodzieżowych w Polsce, czyli Puchar Adama Grabki. Drugi raz w historii na trawie, znowu w Krakowie stawi się 16 drużyn, gwarantujących wysoki poziom. Wystąpią w nich chłopcy z rocznika 2004, a Wisłę – po raz pierwszy w historii – będzie reprezentować tylko jedna drużyna.

– Ubiegłoroczny sukces organizacyjny chcemy przełożyć również na 29. edycję. Znowu będziemy chcieli sprawić, żeby w tych dniach uczestniczyła jak największa liczba zawodników Akademii. Zeszłoroczne finały ściągnęły na Reymonta tłumy, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – mówi Rafał Wisłocki.

Adam Grabka to osoba niezwykle zasłużona dla wiślackiej piłki nożnej. To właśnie pod jego opieką pierwsze kroki w karierze sportowej stawiali tak znani piłkarze jak: Antoni i Henryk Szymanowscy, Janusz Adamczyk, Jan Jałocha, Adam Nawałka, Leszek Lipka, Piotr Skrobowski czy Jerzy Kowalik. Od 1961 roku zajmował się szkoleniem adeptów, których później przekazywał trenerom trampkarzy. By upamiętnić wielki wkład Adama Grabki w kształtowanie wiślackiej młodzieży, rokrocznie organizowany jest turniej jego imienia.

W ostatni weekend czerwca w Krakowie wystąpią między innymi Piast Gliwice, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, BATE Borysów, Lokomotiva Zagreb, Karpaty Lwów, Metalist Charków, Dunajec Nowy Sącz.

Więcej informacji o obu piłkarskich imprezach znajdziecie na stronie akademiawisly.pl.