Wisła nie pozostanie na fotelu lidera. W wyjazdowym meczu 6. kolejki Ekstraklasy podopieczni Kiko Ramireza wysoko 0:3 przegrali z Zagłębiem Lubin.

Relacja “minuta po minucie” będzie prowadzona tutaj >>

Spotkanie nie ułożyło się po myśli Wisły, bowiem już w 5. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Jacha, który dwukrotnie uderzał na bramkę naszego zespołu. Pierwszy strzał został zablokowany, ale po drugim piłka wylądowała w siatce.

Dwie minuty później mogło być 1:1, ale futbolówka po potężnym uderzeniu Bashy trafiła w poprzeczkę. W 12. minucie ponownie było gorąco pod bramką Wisły, ale w sytuacji sam na sam piłkę spod nóg Świerczokowi wygarnął Buchalik.

W kolejnych minutach lepsze wrażenie sprawiała Wisły. Często wykorzystywany był Ze Manuel, który powinien jedną ze swoich okazji zamienić na wyrównującego gola. Po stałych fragmentach gry do sytuacji strzeleckich dochodził dwukrotnie Gonzalez, ale piłka po jego strzałach głową nie znajdowała drogi do siatki.

Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie i wiślacy na przerwę schodzili przy skromnym prowadzeniu rywali.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Częściej przy piłce utrzymywali się wiślacy, ale niewiele z tego wynikało. Na swoje okazje wyczekiwało również Zagłębie. W 49. minucie w dobrej sytuacji spudłował Starzyński, ale w 58. minucie Świerczok wykorzystał błędy wiślaków i pokonał Buchalika.

“Biała Gwiazda” zaatakowała dopiero w 69. minucie. Po szybkiej kontrze piłkę w polu karnym otrzymał Carlitos, ale jego uderzenie wybronił Polacek. Trzy minuty później Hiszpan przeprowadził ładną indywidualną akcję zakończoną strzałem, ale ponownie na posterunku był bramkarz Zagłębia.

W 82. minucie swoją okazję miał Paweł Brożek, który otrzymał podanie od Carlitosa, ale ze środka pola karnego uderzył tuż obok bramki. Cztery minuty później padła jednak trzecia bramka dla Zagłębia. Buksa ograł w polu karnym Gonzaleza, a następnie mocnym strzałem w długi róg pokonał Buchalika. Było to trafienie ustalające wynik meczu.

ZAGŁĘBIE LUBIN – WISŁA KRAKÓW 3:0 (1:0)
1:0 Jarosław Jach 5 min
2:0 Jakub Świerczok 58 min
3:0 Adam Buksa 86 min

żółte kartki: Starzyński (Zagłębie), Llonch (Wisła)

Zagłębie: Martin Polacek – Alan Czerwiński, Lubomir Guldan, Jarosław Jach – Dariusz Dziwniel – Filip Jagiełło (62 min – Bartłomiej Pawłowski), Bartosz Kopacz, Jarosław Kubicki – Filip Starzyński – Arkadiusz Woźniak (81 min – Jakub Tosik), Jakub Świerczok (75 min – Adam Buksa)

Wisła: Michał Buchalik – Tomasz Cywka, Zoran Arsenić, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Vulnet Basha (60 min – Tibor Halilović), Pol Llonch – Ze Manuel (72 min – Kamil Wojtkowski), Rafał Boguski (60 min – Paweł Brożek), Patryk Małecki – Carlitos