W ramach szóstej kolejki Lotto Ekstraklasy przeciwnikiem krakowskiej Wisły będzie Zagłębie Lubin, które w poprzednim sezonie wbrew oczekiwaniom kończyło zmagania w lidze w grupie spadkowej, co zostało przyjęte w powszechnej opinii za niespodziankę.

Na trwającą kampanię ambicje klubu z Dolnego Śląska są zdecydowanie większe. Lubinianie jak na razie mogą pochwalić się dwoma mistrzostwami Polski w historii. Ponadto na koncie Zagłębia jest również Superpuchar Polski, wywalczony w 2007 roku.

W trakcie trwającego sezonu podopieczni Piotra Stokowca po pięciu rozegranych spotkaniach są już jedyną drużyną w polskiej ekstraklasie bez porażki. Jak dotąd „Miedziowi” wygrali trzy mecze, a dwa zremisowali.

W trakcie sesji transferowej ekipa z Lubina została poważnie wzmocniona. Między innymi szeregi Zagłębia zasilili: Adam Matuszczyk, Jakub Świerczok, Alan Czerwiński, czy Bartłomiej Pawłowski.

Oprócz całkiem niezłej kadry „Miedziowi” mogą pochwalić się również zdolnym trenerem, którym od ponad trzech lat jest Piotr Stokowiec. Tym samym wyraźnie widać, że w klubie z Dolnego Śląska władze stawiają na stabilizację.

Warto odnotować, że Zagłębie w siedmiu ostatnich meczach ligowych w roli gospodarza przegrało tylko raz, notując też dwa remisy i cztery zwycięstwa. Ostatnią porażkę na swoim stadionie lubinianie w lidze ponieśli w czerwcu, gdy ulegli Arce Gdynia.

Przewidywany skład Zagłębia Lubin na mecz z Wisłą Kraków:

ZAGŁĘBIE (3-5-2): Polacek – Guldan, Kopacz, Jach, Kubicki, Czerwiński, Jagiełło, Starzyński, Dziwniel, Woźniak, Świerczok.

CIEKAWOSTKI:

Trener lubinian w poniedziałkowym boju nie będzie mógł skorzystać z usług trzech zawodników, a przede wszystkim w gronie tym jest Jan Mucha.

Budżet klubu z Dolnego Śląska wynosi według informacji Przeglądu Sportowego mniej więcej 40 milionów złotych. Najwartościowszym zawodnikiem lubinian jest z kolei Filip Starzyński.

Ostatnio szeregi Zagłębia opuścili między innymi Djordje Cotra, Adrian Rakowski, Czy Łukasz Piątek.

Opracował ŁP