Wisła Kraków w meczu siódmej serii gier PKO Ekstraklasy na swoim stadionie zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Jednocześnie krakowianie zaliczą czwarty bój w roli gospodarza tej kampanii. Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat najbliższego przeciwnika „Białej Gwiazdy”.

Skrót meczu Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków

Lubinianie to pięciokrotni medaliści mistrzostw Polski. Zagłębie dwa razy było mistrzem Polski, raz wicemistrzem Polski i dwukrotnie kończyło ligowe zmagania na ostatnim stopniu podium.

W ostatniej kampanii „Miedziowi” zakończyli rozgrywki Lotto Ekstraklasy na szóstej pozycji, legitymując się dorobkiem 53 punktów, z czego 44 „oczka” Zagłębie wywalczyło w rundzie zasadniczej rozgrywek.

Najlepszym strzelcem lubinian w minionym sezonie był Filip Starzyński, notując 13 trafień, Skuteczny był też Damiaj Bohar mogący pochwalić się 10 strzelonymi golami. Do mocnych punktów drużyny należał również Patryk Tuszyński, który zasilił ostatnio szeregi Piasta Gliwice. Dodajmy, że zawodnik zaliczył w zeszłej kampanii 10 trafień.

W trakcie trwającej sesji transferowej ekipę z Lubina pożegnali między innymi Daniel Dziwniel, Filip Jagiełło, czy Jakub Meres. W ich miejsce dołączyli do Zagłębia tacy zawodnicy jak: Sasa Zivec, czy Rok Sirk. Dodajmy, że do Wisły z ekipa ze stolicy polskiej miedzi trafił też Serafin Szota.

Zagłębie Lubin

Rok założenia: 1945
Barwy: miedziano-biało-zielone
Adres: ul. Skłodowskiej-Curie 98, 59-301 Lubin
Stadion: Stadion Zagłębia, pojemność: 16068
Budżet: 40 mln zł
Właściciel klubu: KGHM Polska Miedź SA 100 procent

Trzy ostatnie spotkania Zagłębia w Ekstraklasie:
– Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 0:3
– Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 1:0
–Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 2:0

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Zagłębiu Lubin:
– Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3:1
– Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 3:2
– Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 3:0