W najbliższy weekend piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się w ramach 36. kolejki polskiej ekstraklasy z Lechem Poznań. Tymczasem w ekipie ze stolicy Wielkopolski doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi, bo pracę stracił Nenad Bjelica.

Skrót meczu Wisła Kraków – Zagłębie Lubin [wideo]

Informację na temat zwolnienia Chorwata z Lecha podał na Twitterze znany dziennikarz Krzysztof Stanowski. Tym samym wyczerpała się cierpliwość sterników „Kolejorza”, którzy nie potrafili przejść do porządku dziennego po środowej porażce Lecha z Jagiellonią Białystok.

Powyższa decyzja w pewnym sensie nie może dziwić, biorąc pod uwagę, że walka o mistrzostwo Polski w Lotto Ekstraklasie przypomina wyścig kulawych żółwi, a poznańska drużyna w pięciu ostatnich meczach ligowych schodziła z placu gry na tarczy trzy razy.

Jak poinformowała oficjalna strona Lecha, aktualnie sztab szkoleniowy poznańskiej ekipy tworzą: Rafał Ulatowski (jest szefem akademii Lecha), Tomasz Rząsa (pracownik akademii Lecha) i Jarosław Araszkiewicz (skaut Lecha i prowadzi zajęcia z napastnikami akademii piłkarskiej Lecha).

Opracował ŁP