Dzisiaj o godzinie 17:30 zmagania w PKO Ekstraklasie rozpoczną piłkarze krakowskiej Wisły. Pierwszym rywalem podopiecznych Macieja Stolarczyka będzie Śląsk Wrocław. Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat najbliższego przeciwnika „Białej Gwiazdy”.

Wisła Kraków vs Śląsk Wrocław. Zapowiedź, typy, kursy

Wrocławianie są ośmiokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Śląsk dwukrotnie był najlepszy, trzy razy zajmował drugie miejsce i trzykrotnie kończył rywalizację na trzeciej pozycji.

W ostatniej kampanii WKS zakończył zmagania w Lotto Ekstraklasie na 12. pozycji, legitymując się dorobkiem 44 punktów, z czego 31 „oczek” wrocławianie zainkasowali w rundzie zasadniczej rozgrywek.

Najlepszym strzelcem wrocławianie w minionym sezonie był Marcin Robak, który tego lata zdecydował się opuścić szeregi Śląska na rzecz powrotu do Widzewa Łódź, który ma zamiar walczyć o awans do Fortuna 1 Ligi.

Odejście doświadczonego napastnika to jednak niejedyne osłabienie wrocławian przed startem nowej kampanii. Śląsk opuścili również: Arkadiusz Piech, Djordje Cotra, Jakub Słowik, Igors Tarasovs, czy Jakub Wrąbel.

Jedni zawodnicy odeszli, a inni przyszli. Jednym z najważniejszych wzmocnień klubu z Dolnego Śląska w trakcie trwającego okna transferowego było pozyskanie Przemysława Płachety z Podbeskidzia Bielsko-Biała, kosztującego podobno 300 tysięcy złotych. Oprócz 21-latka do wrocławianie klubu dołączyli Erik Esposito, Matus Putnocky, czy Israel Puerto.

Śląsk Wrocław

Rok założenia: 1947
Barwy: zielono – biało – czerwone
Adres: ul. Oporowska 62, 53-343 Wrocław
Stadion: Stadion Wrocław, pojemność: 42 771
Budżet: 30 mln zł
Właściciele klubu: miasto Wrocław 54,45 procent, Wrocławskie Konsorcjum Sportowe 44,64 procent, pozostali 0,91 procent

Trzy ostatnie spotkania Śląska w Ekstraklasie:
– Śląsk Wrocław – Wisła Płock 2:1
– Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 0:2
– Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:0

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Śląskowi Wrocław:
– Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:1
– Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:0
– Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 0:1