Wisła Kraków w meczu czwartej serii gier PKO Ekstraklasy w delegacji zmierzy się z Pogonią Szczecin. Tym samym krakowianie zaliczą drugi wyjazdowy bój w tej kampanii. Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat najbliższego przeciwnika „Białej Gwiazdy”.

Rezerwy zaczynają rozgrywki ligowe mecze z Wiślanem Jaśkowice

Szczecinianie to piętnastokrotni medaliści mistrzostw Polski. Pogoń trzykrotnie była najlepsza, z kolei aż dwanaście razy kończyła rozgrywki ligowe na trzeciej pozycji.

W ostatniej kampanii „Duma Pomorza” zakończyła zmagania w Lotto Ekstraklasie na siódmej pozycji, legitymując się dorobkiem 52 punktów, z czego 43 „oczka” Pogoń wywalczyła w rundzie zasadniczej rozgrywek.

Najlepszym strzelcem szczecinian w minionym sezonie był Adam Buska, notując 11 trafień, Skuteczny był też Kamil Drygas, mogący pochwalić się 10 strzelonymi golami. Do mocnych punktów drużyny należał też Zvonimir Kozulj, mogący pochwalić się ośmioma asystami.

W trakcie trwającej sesji transferowej ekipę ze Szczecina pożegnali między innymi Radosław Majewski, Jarosław Fojut, David Niepsuj, czy Spas Delev. W ich miejsce dołączyli do Pogoni tacy zawodnicy jak między innymi: Igor Łasicki, Dante Stipica, Srdan Spiridonovic, czy Konstandinos Triandafilopulos.

Śląsk Wrocław

Rok założenia: 1948
Barwy: granatowo – bordowe
Adres: ul. Karłowicza 28, 71-102 Szczecin
Stadion: Stadion im. Floriana Krygiera, pojemność: 4800 (w trakcie przebudowy)
Budżet: 37 mln zł
Właściciele klubu: Epa Sp. z o.o. 91,55 procent, Grzegorz Smolny 6,15 procent, Artur Kałużny 2,02 procent, PSN Stowarzyszenie Klub Sportowy 0,21 procent, Jacek Kozłowski 0,07 procent

Trzy ostatnie spotkania Pogoni w Ekstraklasie:
– Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:2
– Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 2:0
–Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:0

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Pogoni Szczecin:
– Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:3
– Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:1
– Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 1:0