Wisła Kraków w spotkaniu jedenastej serii gier PKO Ekstraklasy w delegacji zmierzy się z Lechem Poznań. Jednocześnie ekipa z Grodu Kraka powalczy o to, aby zakończyć serię trzech porażek z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki. Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat najbliższego przeciwnika „Białej Gwiazdy”.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Lechem Poznań

Przedstawiciele teamu ze stolicy Wielkopolski to piętnastokrotni medaliści mistrzostw Polski. Lech siedem razy był najlepszą drużyną w Polsce, dwa razy był wicemistrzem Polski i sześć razy kończył rozgrywki ligowe na trzeciej pozycji. W tabeli wszech czasów Ekstraklasy lechici plasują się natomiast na piątym miejscu.

W ostatniej kampanii „Kolejorz” zakończył zmagania w Lotto Ekstraklasie na ósmej pozycji, legitymując się dorobkiem 52 punktów, z czego 43 „oczka” poznańska drużyna wywalczyła w rundzie zasadniczej rozgrywek.

Najlepszym strzelcem lechitów w minionym sezonie był Christian Gytkjaer, notując 12 trafień. Duńczyk był jednak jedynym piłkarzem poznaniaków, który był w stanie zanotować ponad 10 trafień w sezonie, co było bolączką Lecha.

W trakcie ostatniej sesji transferowej ekipę ze Poznania wzmocniło dziewięciu piłkarzy, a w gronie tym byli między innymi: Djordje Crnomarković, Karlo Muhar, czy Lubomir Satka. Wśród zawodników, którzy pożegnali się z klubem byli natomiast: Jasmin Burić, Maciej Gajos, Rafał Janicki, Mihai Radut, czy Łukasz Trałka.

Lech Poznań

Rok założenia: 1922
Barwy: niebiesko – białe
Adres: ul. Bułgarska 17, 60-320 Poznań
Stadion: Stadion Miejski w Poznaniu, pojemność: 41609
Budżet: 75 mln zł
Właściciele klubu: Invesco Sp. z o.o. Należąca do Jacka Rutkowskiego 100 procent

Trzy ostatnie spotkania Lecha w Ekstraklasie:
– Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:3
– Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 1:1
–Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:1

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Lechowi Poznań:
– Wisła Kraków – Lech Poznań 0:1
– Lech Poznań – Wisła Kraków 2:5
– Wisła Kraków – Lech Poznań 1:1