Wisła Kraków w trakcie minionego weekendu pokonała w ramach 23. kolejki polskiej ekstraklasy Koronę Kielce, notując swoje piąte z rzędu zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że dla ekipy z Grodu Kraka to najlepszą osiągnięcie od przełomu 2010 i 2011 toku, gdy wiślacy pod batutą Roberta Maaskanta zaliczyli siedem zwycięstw rzędu.

Cracovia nie przestrzega przepisów, Wisła interweniuje!

Pod wodzą Artura Skowronka krakowska drużyna zaliczyła jak na razie osiem meczów, pozostając cały czas bez żadnego remisu. Jak na razie krakowianie wygrali pięć meczów pod wodzą bytomianina, z kolei trzy razy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili rywale krakowian.

Wisła porażki zaliczyła w bojach ze Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze. Przełomowy okazał się natomiast bój przeciwko Pogoni Szczecin, w którym wiślacy wygrali 1:0. Od tamtej pory ekipa z Miasta Królów pozostaje bez porażki.

W najbliższy weekend na drodze Wisły stanie Wisła Płock. Jeśli krakowski team wygra, to zaliczy szóste z rzędu zwycięstwo w Ekstraklasie, co nie przytrafiło się tej drużynie od 2011 roku. Wówczas krakowska drużyna była w stanie pokonać kolejno: Cracovię (1:0), Legię Warszawa (4:0), Zagłębie Lubin (1:0), Polonię Warszawa (1:0), Arkę Gdynia (1:0), Ruch Chorzów (3:1) i Widzew Łódź (2:0).