W związku z tym, że z powodu zawieszenia za kartki nie będzie mógł dzisiaj przeciwko Wiśle Płock wystąpić Arkadiusz Głowacki, to jego miejsce w pierwszym składzie „Białej Gwiazdy” zajmie Marcin Wasilewski. Wygląda jednak na to, że to będzie jedyna roszada zaordynowana przez trenera krakowskiej ekipy względem poprzedniej potyczki ligowej.

Tym samym w bramce mimo słabej postawy w starciu z Górnikiem Zabrze raczej od pierwszej minuty zobaczymy Michała Buchalika. Były bramkarz Ruchu Chorzów przed sobą będzie mieć czteroosobowy blok defensywny. Oprócz wspominanego już „Wasyla” na środku defensywy teamu z Grodu Kraka powinien zagrać Zoran Arsenić.

Na bokach obrony zagrają z kolei Jakub Bartkowski, który zaliczy jednocześnie swój piąty mecz w polskiej ekstraklasie w trakcie trwającej kampanii. Na lewej stronie defensywy zagra z kolei Maciej Sadlok.

W środku pola duet defensywnych pomocników stworzą Victor Perez i Vullnet Basha. Z kolei przed tymi dwoma piłkarzami ustawiony zostanie tercet odpowiadający za ofensywne poczynania wiślaków, czyli Rafał Boguski, Kamil Wojtkowski i Jesus Imaz.

Natomiast w roli wysuniętego napastnika zobaczymy Carlitosa Lopeza, który robi wszystko, co w swojej mocy, aby kibice „Białej Gwiazdy” nie tęsknili za Pawłem Brożkiem. Warto dodać, że w poprzedniej kampanii Lotto Ekstraklasy najskuteczniejszym strzelcem Wisły był Rafał Boguski, który zanotował 12 trafień. Z kolei Hiszpan w tym sezonie ma już 13 trafień.

Opracował ŁP