Wisła odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą Joana Carrillo. Nie przyszło ono jednak łatwo. “Biała Gwiazda” przed własną publicznością pokonała 3:2 Arkę Gdynia. Bohaterem meczu okazał się Zoran Arsenić, który dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Od początku spotkania inicjatywa należała do Wisły, ale niewiele z tego wynikało. Tymczasem w 11. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszła Arka. Po kiksie Marciniaka przy próbie oddania strzału, piłka trafiła w polu karnym do Kuna, który trafił do bramki strzeżonej przez Buchalika.

Kilka minut później do siatki Arki trafił Carlitos, który wykorzystał błąd Steinborsa po strzale Imaza. Wiślacy cieszyli się z gola, który jednak ostatecznie nie został uznany, bowiem hiszpański napastnik był w tej sytuacji na spalonym. Wisła konsekwentnie szukała swoich okazji, ale nie potrafiła poradzić sobie z defensywą Arki.

W 39. minucie bliski trafienia do siatki był Carlitos, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w słupek. Gdy wydawało się, że na przerwę w lepszych humorach będą schodzić goście, w 44. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Steinborsa mocnym uderzeniem z dystansu zaskoczył Imaz.

Kilka minut po przerwie Wisła wyszła na prowadzenie. Kolejną złą interwencję zanotował Steinbors, który wypuścił piłkę z rąk po uderzeniu Carlitosa z rzutu wolnego. Piłkę do pustej bramki skierował Arsenić.

W kolejnych minutach Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku. Jednak w 60. minucie Arka ponownie niespodziewanie zdobyła gola. Po zagraniu z głębi pola, futbolówka trafiła do Marcjanika, który miał przed sobą tylko Buchalika i posłał piłkę do siatki.

Wisła nie zamierzała się jednak załamywać. Jej ataki przyniosły efektu w 83. minucie. Po centrze Carlitosa z rzutu wolnego, do piłki w polu karnym dopadł Arsenić i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców, zapewniając krakowskiej drużynie ważne trzy punkty.

Wisła Kraków – Arka Gdynia 3:2 (1:1)
0:1 Patryk Kun 11 min
1:1 Jesus Imaz 44 min
2:1 Zoran Arsenić 51 min
2:2 Michał Marcjanik 60 min
3:2 Zoran Arsenić 83 min

żółte kartki: Cywka (Wisła), Marciniak, Łukasiewicz, Kun (Arka)

Wisła: Michał Buchalik – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok – Rafał Boguski (80 min – Denys Bałaniuk), Nikola Mitrović, Tomasz Cywka (66 min – Tibor Halilović), Pol Llonch, Jesus Imaz – Carlitos (90 min – Marko Kolar)

Arka: Pavels Seinbors – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Adam Marciniak – Patryk Kun, Antoni Łukasiewicz, Andrij Bogdanow (84 min – Siergiej Kriwiec), Mateusz Szwoch, Grzegorz Piesio (41 min – Michał Nalepa) – Ruben Jurado (56 min – Enrique Esqueda)