Wisła Kraków w swoim pierwszym meczu kontrolnym w trakcie przygotowań do nowego sezonu Lotto Ekstraklasy pokonała 9:0 MKS Babia Góra. Spotkanie to było rozegrane z okazji 100-lecia A-klasowego klubu z Suchej Beskidziekij.

Oficjalnie: Dawid Kort nowym piłkarzem Wisły

Trafienia dla „Białej Gwiazdy” zanotowali Patryk Małecki, Damian Korczyk, Jakub Bartosz, Rafał Boguski, Tibor Halilović, Kacper Laskoś, Jakub Bartkowski. Ponadto dwukrotnie na listę strzelców wpisał się testowany Patryk Serafin.

Dodajmy, że do przerwy krakowianie prowadzili różnicą czterech goli. Z kolei po zmianie stron dołożyli kolejne pięć trafień.

Warto zaznaczyć, że w 85. minucie wiślacy mogli zdobyć dziesiątą bramkę za sprawą Boguskiego, który mógł skompletować hat-tricka, próbując pokonać bramkarza rywali po strzale piętą. Ostatecznie na posterunku był Grzegorz Steczek. Wisła wygrała zatem 9:0.

MKS Sucha Beskidzka – Wisła Kraków 0:9 (0:4)

Wisła:
I połowa: Buchalik – Korczyk, Wasilewski, Basha, Grabowski, Plewka, Wiktoruk, Kostal, Serafin, Małecki, Ondrasek.
II połowa: Lis – Bartkowski, Laskoś, Sadlok, Pietrzak, Halilović, Śliwa, Bartosz, Serafin, Wojtkowski, Boguski.