Wisła Kraków pozostaje bez zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie. W niedzielne popołudnie „Biała Gwiazda” przegrała 1:2 z prowadzoną przez Radosława Sobolewskiego Wisłą Płock.

W pierwszych minutach lepiej prezentowała się Wisła Kraków. W piątej minucie prowadzenie dla gości mógł uzyskać Mateusz Mak, ale po wstrzeleniu piłki przez Sadloka na piąty metr, uderzył obok słupka.

Tymczasem w 16. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszła Wisła Płock. Do siatki w swoim stylu, mocnym uderzeniem z około 25 metrów, trafił Dominik Furman. Piłka wylądowała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Buchalika.

W kolejnych minutach swoich okazji do wyrównania szukała Wisła. W 26. minucie przed szansą stanął Kamil Wojtkowski, ale jego uderzenie z ośmiu metrów zostało zablokowane. Dwie minuty było już jednak 1:1. Po długim przerzucie piłki przez Klemenza, piłkę przy linii końcowej opanował Mak, a następnie dograł ją przed bramkę do Brożka. Napastnik gości zdobył bramkę w piątym meczu z rzędu.

Podopieczni Macieja Stolarczyka nie zamierzali na tym poprzestawać. Na listę strzelców próbował się wpisać Michał Mak, który dwa razy bardzo groźnie uderzał z dystansu. Dwoma świetnymi interwencjami popisał się jednak bramkarz Nafciarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W końcówce pierwszej połowy z powodu urazu łydki boisko musiał opuścić Paweł Brożek.

Druga połowa nie była porywającym widowiskiem, głównie z powodu słabszej postawy Wisły Kraków. Brakowało klarownych sytuacji do zdobycia goli, zarówno z jednej i drugiej strony.

W 76. minucie gospodarze wykorzystali jednak stały fragment gry. Po dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego, piłka trafiła do zamykającego akcję Michalskiego. Zawodnik Nafciarzy z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Jak się okazało była to bramka na wagę wygranej gospodarzy.

Wisła Płock – Wisła Kraków 2:1 (1:1)
1:0 Furman 16 min
1:1 Brożek 28 min
2:1 Michalski 76 min

żółte kartki: Wasilewski, Mak, Drzazga (Wisła Kraków)

Wisła Płock: Dähne – Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski – Rasak, Furman – Merebaszwili (90+1′ Ambrosiewicz), Szwoch, Garcia (72′ Kwietniewski) – Ricardinho (63′ Nowak)

Wisła Kraków: Buchalik – Klemenz, Wasilewski, Janicki, Sadlok (72′ Grabowski) – Savicević, Basha, Wojtkowski – Chuca (67′ Silva), Paweł Brożek (45′ Drzazga), Mak