28 minut i asystę zaliczył Jakub Błaszczykowski w niedzielnym spotkaniu reprezentacji Polski z Łotwą w ramach eliminacji Euro 2020. Mecz, który rozegrany został na PGE Narodowym w Warszawie, zakończył się wygraną 2:0 polskiej drużyny.

Pomocnik Wisły pojawił się na boisku w 62. minucie spotkania, zmieniając na murawie Mateusza Klicha. Wówczas na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat.

W 76. minucie reprezentację Polski na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Kamil Glik, który uderzeniem głową wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Błaszczykowskiego z rzutu rożnego.

Dla Błaszczykowskiego, który jest rekordzistą pod względem ilości występów w biało-czerwonych barwach, był to 106. występ w reprezentacji Polski.