Wisła Kraków w nieco zmienionym składzie względem potyczki z Legią Warszawa zagra z Jagiellonią Białystok. Między innymi jest to podyktowane tym, że po zawieszeniu za kartki do wyjściowego składu mogą wrócić Jakub Bartkowski i Pol Llonch. Ponadto awizowany do gry przeciwko „Dumie Podlasia”, jest Rafał Boguski.

Mecz z Jagiellonią też bez Sadloka [sytuacja kadrowa]

Mimo kilku roszad w składzie nie ulegnie zmianie ustawienie taktyczne krakowskiej ekipy, które będzie oparte na czterech defensorach, trzech pomocnikach, dwóch skrzydłowych i jednym wysuniętym napastniku. Między słupkami bramki „Białej Gwiazdy” pewne miejsce ma Julian Cuesta, który od kilku tygodni jest numerem jeden w bramce Wisły.

W defensywie na środku powinni operować Fran Velez i Marcin Wasilewski. Z kolei na bokach obrony spodziewani są Zoran Arsenić i Jakub Bartkowski.

W drugiej linii najbardziej widoczny powinien być powrót Hiszpana Lloncha, który z pewnością powinien wpłynąć na poprawę gry krakowskiej ekipy. Obok niego tradycyjnie zagrają Tomaz Cywka i Nikola Mitrović.

Do zmiany najpewniej dojdzie także w ofensywnym tercecie wiślaków. O ile pozycja Jesusa Imaza jest niezagrożona, podobnie jak Carlosa Lopeza, to kosztem Tibora Halilovicia w pierwszej „11” najpewniej wystąpi Rafał Boguski.

Prawdopodobny skład Wisły na mecz z Jagiellonią:

WISŁA (4-3-3): Cuesta – Bartkowski, Wasilewski, Fran Velez, Arsenić, Llonch, Cywka, Mitrović, Jesus Imaz, Boguski, Carlos Lopez.

Nie zagrają:

WISŁA: Ivan Gonzalez, Basha, Palcić, Sadlok (kontuzje)

Opracował ŁP