Okno transferowe jeszcze się nie zaczęło, a Wisła Kraków straciła już siedmiu zawodników, a pozyskała zaledwie jednego. Kibice „Białej Gwiazdy” nie mają ostatnio najlepszego czasu, biorąc pod uwagę politykę transferową Wisły.

Gazeta Krakowska: Wisła zagra z ekipą Glika

Wiadomo, że wraz z końcem sezonu pewni pożegnania z krakowską ekipą byli Arkadiusz Głowacki i Paweł Brożek. Pierwszy oświadczył, że kończy karierę, a w kontekście napastnika cały czas nie wiadomo, czy trafi do innego klubu, czy może podąży szlakiem byłego zawodnika Lecha Poznań.

Posiłki z Hiszpanii już nie tak solidne

Wszystko wskazuje na to, że Wisła nie tylko żegna dwie legendy klubu, ale też hiszpański zaciąg. Jak na razie wiadomo, że z klubem z Krakowa żegnają się Pol Llonch i Ivan Gonzalez. Według wielu źródeł Carlos Lopez też pożegna się z Wisłą, a w kolejce do opuszczenia stolicy Małopolski są jeszcze Julian Cuesta, czy Fran Velez, którzy też nie mogą być pewni swojej przyszłość przy Reymonta.

Wiadomo też, że z klubem z Krakowa pożegnał się Tomasz Cywka, decydując się na przeprowadzkę do Lecha Poznań. Ponadto szeregi „Białej Gwiazdy” opuścił Nikola Mitrović. Tym samym szkoleniowiec krakowian Joan Carrillo pół żartem pół serio potwierdził, że nie zawiera ślubu z zawodnikami.

Ostatnio pojawiły się również doniesienia, że Wisłę może opuścić również Vullnet Basha, czyli wszystko wskazuje na to, że sternicy krakowskiego klubu mają na lato zadanie, aby od nowa zbudować trzon drużyny, co nie będzie łatwe do zrealizowania.

Wiślacy wkroczą na giełdę transferową!

Dodajmy też, że Wisłę opuszcza Petar Brlek, który wraca do CFC Genoi, bo był w ostatnim czasie w krakowskiej ekipie na wypożyczeniu. Biorąc też pod uwagę, że wkrótce szeregi przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski mogą opuścić Patryk Małecki i Zdenek Ondrasek, to wygląda na to, że w stolicy Małopolski będzie miała miejsce niezwykłe karuzela transferowa.

Ciekawe, czy dyrektor sportowy Wisły Manuel Junco latem sprowadzi do Krakowa zawodników, którzy zastąpią Carlosa Lopeza i Pola Lloncha.

Warto zaznaczyć, że na dzisiaj pewni tego, że będą bronić barw Wisły w kampanii 2018/19 są: Jesus Imaz, Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Kacper Chorążka i Rafał Boguski.

Podsumowując z 27 zawodników, którzy znajdowali się w kadrze Wisły jeszcze 23 lutego, aż 16 piłkarzom z końcem czerwca kończyły się kontrakty, z czego tylko pięciu z tego grona jest pewnych gry w kolejnym sezonie w ekipie „Białej Gwiazdy”.

Opracował ŁP