Wisła Kraków opublikowała dzisiaj oficjalny komunikat na swojej stronie internetowej, w którym przekazano wiadomość, że Biała Gwiazda wróciła do treningów po dwutygodniowej przerwie. Odnotujmy, że w szeregach krakowskiej ekipy odnotowano kolejne pozytywne przypadki zakażenia na COVID-19. Niemniej personalia osób, których dotknął „nieszczęsny patogen” nie zostały ujawnione.

Znany dokładny termin meczu Raków Częstochowa – Wisła Kraków

Wisła Kraków nie rozegrała swojego meczu ligowego z Lechią Gdańsk, który został przełożony w związku ze wzrostem liczby zakażeń na COVID-19. W przypadku klubu z Małopolski ujawnione zostało, że członkowie zarządu, a także czterech piłkarzy zostało zakażonych. Swoje ostatnie spotkanie krakowski team rozegrał 18 września przeciwko Górnikowi Zabrze, remisując wówczas 0:0.

Komunikat Wisły Kraków opublikowany na oficjalnej stronie klubu:

“W minionych dniach drużyna pracowała w izolacji w oparciu o indywidualne wytyczne otrzymane od sztabu, z wyłączeniem zarażonych zawodników przebywających w kwarantannie. Zgodnie z rekomendacją Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej, piłkarze z negatywnym wynikiem testu mogą rozpocząć zajęcia stacjonarne. Podopieczni trenera Artura Skowronka spotkają się w piątek w Myślenicach.

Piłkarze, którzy borykają się z SARS-CoV-2, prowadzeni są w oparciu o odrębne wytyczne. Po zakończeniu kwarantanny w przyszłym tygodniu klub skieruje ich na badania i dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku będą mogli zostać włączeni w proces treningowy.

Informujemy, że zarówno pion sportowy, jak i administracyjny klubu funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wciąż obowiązują również wewnętrzne normy sanitarne i środki ostrożności mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przedstawicielom Wisły Kraków.

– Cieszymy się, że możemy wrócić do pracy stacjonarnej. Piłkarze z dużą dyscypliną realizowali plan indywidualnych zajęć, ale brakowało nam treningów typowo piłkarskich. Najbliższe dni poświęcimy na elementy taktyczne w formie fragmentów gry. Będziemy doskonalić nasz model gry i pracować nad jeszcze mocniejszym zgraniem zawodników. W postawie moich piłkarzy dostrzec można pasję i zaangażowanie, dlatego wierzę, że z tak pozytywnym nastawieniem uda się nam wspólnie rozwinąć zespół – powiedział trener Białej Gwiazdy, Artur Skowronek”.