Raczej bez większych niespodzianek w składzie piłkarze krakowskiej Wisły zagrają w sobotni wieczór z Lechią Gdańsk. Warto jednak odnotować, że ostatnio sytuację w drużynie „Białej Gwiazdy” skomplikowała kontuzja Vullneta Bashy. Wygląda na to, że Albańczyka w wyjściowej „11”zastąpi Tomasz Cywka.

Numerem jeden w bramce Wisły pod wodzą Joana Carrillo jest Michał Buchalik. Właśnie były bramkarz Ruchu Chorzów powinien wystąpić w meczu przeciwko ekipie z Trójmiasta między słupkami.

W defensywie hiszpański trener zdecyduje się zapewne na duet doświadczonych zawodników, czyli Arkadiusza Głowackiego oraz Marcina Wasilewskiego. Na bokach obrony zobaczymy z kolei Jakuba Bartkowskiego oraz Macieja Sadloka.

Tymczasem nieco zmian możemy być świadkami w drugiej linii. W roli defensywnych pomocników wystąpić powinni Pol Llonch oraz wspominany już na wstępie Cywka.

Natomiast za plecami Carlitosa Lopeza operować powinna trójka ofensywnie usposobionych piłkarzy, którymi mieliby być: Rafał Boguski, Tibor Halilović i Patryk Małecki.

Przewidywany skład Wisły na mecz z Lechią Gdańsk:

Wisła (4-2-3-1): Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Wasilewski, Sadlok – Llonch, Cywka – Halilović, Boguski, Małecki – Carlitos.

Tutaj więcej informacji na temat przewidywanych składów drużyn na mecze 22. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Opracował ŁP