Już podczas najbliższego meczu domowego w Sektorze Rodzinnym Frugo wystartuje unikatowy w skali kraju projekt. Przed Państwem Wiślackie Pokolenia – pilotażowa inicjatywa, której zadaniem jest specjalne wychowanie młodych pokoleń kibiców w zgodzie z normami społecznymi i wartościami kulturowymi oraz patriotycznymi. Projekt ten zyskał patronat medialny Ekstraklasy SA, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, TVP Kraków, LoveKraków.pl, Radia Eska i KiM Group.

Projekt Wiślackie Pokolenia jest rzeczą dotąd niespotykaną w środowisku piłki nożnej. Jest to innowacyjna inicjatywa, której zadaniem jest wprowadzenie nowego podejścia klubu piłkarskiego do środowiska kibiców. W celu podniesienia bezpieczeństwa na polskich stadionach, kształtowania szacunku do przeciwnika oraz zatrzymania agresji i chuligaństwa klub postanowił wdrożyć projekt, który wychowuje młode pokolenia kibiców do wartości i norm społecznych. Stadion to także miejsce socjalizacji i edukacji nieformalnej i pozaszkolnej, a klub oprócz propagowania sportu powinien wpływać i rozwijać w odbiorcach dobre postawy oraz wskazywać rodzicom kierunek wychowania jakim jest bezpieczne i pozbawione agresji kibicowanie. Okres 100-lecia Niepodległości Polski jest idealnym momentem, aby przy wsparciu metod pedagogicznych pokazać, że kibiców wszystkich klubów piłkarskich w Polsce łączą uniwersalne wartości i postawy.

Projekt Wiślackie Pokolenia oparty jest na trzech filarach. Pierwszy dotyczy wychowania i socjalizacji dzieci oraz młodzieży do dobrego i bezpiecznego kibicowania, zasad fair play, a także zdrowego współzawodnictwa podczas zawodów sportowych. Drugi filar to przygotowanie gier i zabaw opartych na specjalnych nurtach i metodach pedagogicznych, rozwijanie indywidualnych zainteresowań wychowanków oraz odpowiedzialnego i zaangażowanego w życie społeczne młodego obywatela. Trzeci filar dotyczy rozwijania więzi i tożsamości z Wisłą Kraków, jak i samym Krakowem – i osadzony jest także w szerszym kontekście historii oraz kultury Polski.

Projekt Wiślackie Pokolenia ma charakter cykliczny. Inicjatywa będzie odbywała się w dni meczowe przy R22 na Sektorze Rodzinnym FRUGO od momentu otwarcia bram stadionu do zakończenia spotkania trzech najbliższych spotkań Lotto Ekstraklasy rozgrywanych na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Gry i zabawy będzie prowadziła dobrze przygotowana kadra animatorów, składająca się ze studentów pedagogiki i psychologii. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Ekstraklasa SA, Małopolski Związek Piłki Nożnej, TVP Kraków oraz Radio Eska.

Autorem projektu jest Wiktoria Czarnecka – specjalista ds. PR, trener, pedagog, animator społeczny i wykładowca akademicki z kilkuletnim doświadczeniem w branży, właścicielka firmy Sztyblety PR. Współpracuje jako ekspert od kreatywności w marketingu z Marketingiem w Praktyce. Należy do zrzeszenia trenerów i facylitatorów: International Trainer and Facilitator Federation. Aktualnie pisze doktorat z zakresu twórczości organizacyjnej. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Łódzkiego.