Lubomir Tupta
fot. Radosław Bełżek

Nie tylko Paweł Brożek i Marcin Wasilewski, ale także czterech innych zawodników pożegna się w sobotę z kibicami Wisły. Z klubu odchodzą również Kais Al-Ani, Krzysztof Drzazga, Mateusz Hołownia i Lubomir Tupta.

O odejściu Pawła Brożka i Marcina Wasilewskiego klub informował już wcześniej. Pierwszy, którego można bez wątpienia zaliczyć do grona legend naszego klubu, definitywnie kończy piłkarską karierę. Drugi także nie będzie miał już okazji reprezentować barw “Białej Gwiazdy”.

W sobotę klub poinformował także, że w przyszłym sezonie Wisły nie będą reprezentować Krzysztof Drzazga, Lubomir Tupta, Mateusz Hołownia i Kais Al-Kani.

Drzazga był związany z Wisłą od 2016 roku, kiedy trafił do Krakowa z KS Polkowice. W zespole “Białej Gwiazdy” występował do dzisiaj, z przerwą na wypożyczenia do Stali Mielec, Chojniczanki Chojnice i Puszczy Niepołomice. Łącznie na boiskach Ekstraklasy wystąpił 40 razy, zdobywając pięć bramek.

Lubomir Tupta i Mateusz Hołownia do Wisły trafili zimą tego roku, na zasadzie wypożyczenia odpowiednio z Hellas Werona i Legii Warszawy. Pierwszy do tej pory wystąpił w dziesięciu spotkaniach, raz wpisując się na listę strzelców. Drugi zaliczył natomiast dziewięć ligowych występów.

Z Wisłą definitywnie żegna się również 23-letni bramkarz Kais Al-Ani, który nie miał jednak nigdy okazji do debiutu w pierwszym zespole.