Wisła Kraków otrzymała od Komisji Medycznej PZPN na rozpoczęcie dziś treningów grupowych – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Decyzja ta zapadła po analizie wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2, które były przeprowadzanie w klubach PKO Ekstraklasy.

Aktualnie zgodę na rozpoczęcie treningów ma 12 klubów. Jako pierwsze otrzymały ją Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin. W południe Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o wydaniu zgody czterem klubom – Wiśle, Cracovii, Jagiellonii Białystok i Lechowi Poznań. Kilkanaście minut później zgodę otrzymały również Legia Warszawa i Wisła Płock.

Jednocześnie PZPN poinformował, że “w pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadzą treningi indywidualne.”

Przypomnijmy, że od rządowe rozporządzenie pozwala klubom PKO Ekstraklasy na prowadzenie od 5 maja treningów w grupach maksymalnie 14-osobowych.