Stadion Miejskim im. Henryka Reymana

Kolejne zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli w poniedziałek piłkarze Wisły. “Biała Gwiazda” tym razem skromnie 1:0 pokonała Zagłębie Lubin, potwierdzając swoją obecność w pierwszej ósemce.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Od początku spotkanie toczyło się w dobrym tempie, obie drużyny szukały swoich okazji, ale dobrze prezentowały się defensywy. W pierwszym kwadransie nie obejrzeliśmy bramkowych sytuacji.

W 19. minucie dobrą okazję miała jednak Wisła. Przed szansą stanął Małecki, ale jego strzał został zablokowany. Z minuty na minutę wiślacy coraz mocniej się rozkręcali, a pod bramką Zagłębia robiło się coraz goręcej.

W 28. minucie bardzo dobrą szansę miał Boguski, który najpierw po dograniu Małeckiego uderzał piętą, ale Polacek nie dał się zaskoczyć, a następnie dobijał swój własny strzał, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy groźny strzał z ostrego kąta oddał Cywka i sprawił sporo problemów bramkarzowi Zagłębia. Zagłębie starało się odgryzać, ale bez większego efektu.

Kibice pierwszego gola doczekali się w 62. minucie. Po dośrodkowaniu Cywki spod linii końcowej i strzale głową Stilicia, piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła do Małeckiego. Ten potężnym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Do końca meczu Wisła skutecznie odpierała ataki Zagłębia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromną wygraną podopiecznych Kiko Ramireza.

WISŁA KRAKÓW – ZAGŁĘBIE LUBIN 1:0 (0:0)
1:0 Patryk Małecki 62 min

żółte kartki: Gonzalez, Sadlok, Mączyński – Janoszka

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Mączyński, Llonch – Boguski (85 min – Videmont), Stilić (70 min – Zachara), Małecki – Brożek (76 min – Uryga)

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Tosik, Cotra – Piątek (78 min – Jagiełło), Kubicki – Woźniak, Starzyński, Janoszka (69 min – Vlasko) – Nespor (69 min – Buksa)