Dzisiaj wieczorem piłkarze krakowskiej Wisły rozegrają swój pierwszy mecz ligowy w kampanii 2018/19. Przeciwnikiem teamu z Małopolski będzie Arka Gdynia, która zamierza zgarnąć z Grodu Kraka pełną pulę. Tymczasem poniżej przedstawiamy przewidywany skład wiślaków na ten bój.

W związku z tym, że kontuzji stawu kolanowego doznał Mateusz Lis, to wszystko wskazuje na to, że między słupkami bramki „Białej Gwiazdy” stanie Michał Buchalik.

Nieco odmieniona będzie defensywa krakowskiej drużyny, względem tego, co miało miejsce w poprzednim sezonie. Na prawej stronie obrony wystąpi Jakub Bartkowski. Stoperami będą najpewniej Maciej Sadlok i Marcin Wasilewski, a na lewej stronie obrony zobaczymy Rafała Pietrzaka, który jest chyba największym wygranym okresu przygotowawczego.

W drugiej linii spodziewanych jest pięciu pomocników. W gronie tym mogą się znaleźć Patryk Plewka, Dawid Kort, Rafał Boguski, Jesus Imaz i Patryk Małecki. Z kolei w ataku przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski spodziewany jest Zdenek Ondrasek.

Skład Wisły na mecz z Arką Gdynia: Buchalik – Bartkowski, Sadlok, Wasilewski, Pietrzak, Kort, Plewka, Boguski, Jesus Imaz, Małecki, Ondrasek.

Opracował ŁP