O godzinie 15:30 odbył się briefing prasowy dotyczący licencji Wisły Kraków. Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN Krzysztof A. Rozen zakomunikował, że nie zostanie jeszcze odwieszona licencja.

Łukasz Burliga trenuje z Wisłą

Odwieszenie licencji nie mogło mieć miejsca, gdyż Komisja ds. Licencji Klubowych uznała, że nie ma jasnych informacji na temat stabilizacji finansowej klubu ze stolicy Małopolski.

Warto też zaznaczyć, że PZPN czeka również na prawne potwierdzenie dotyczące tego, kto jest właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA.

– Wisła była objęta nadzorem finansowym już w lecie. Mieliśmy obiekcje co do informacji, jakie otrzymaliśmy od Wisły latem, czy one są wiarygodne – mówił Rozen w trakcie spotkania z dziennikarzami.

– Sytuacja w Wiśle zmienia się z godziny na godzinę. Otrzymaliśmy z klubu odpowiedź, która poruszała tylko część problematyki. Po analizie uchylamy decyzję z 3 stycznia. Nie uzyskaliśmy wiarygodnej prognozy finansowej na resztę sezonu. Dlatego ponownie zawieszamy licencję – dodał przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

– Prowadzimy postępowanie dotyczące właściciela Wisła SA. Nikt nie może ponad wszelką wątpliwość stwierdzić czy TS jest właścicielem Wisła SA. Bez tej pewności nie można powoływać zarządu i Rady Nadzorczej – uzupełnił Rozen.