W najbliższy piątek arcyciekawie zapowiada się potyczka z udziałem Wisły Kraków i Górnika Zabrze, która zostanie rozegrana na Arena Zabrze. Wygląda na to, że bój ten z trybun zobaczy 12 tysięcy kibiców.

Bilans kartkowy wiślaków przed starciem z Górnikiem Zabrze

Oficjalna strona internetowa klubu z Górnego Śląska poinformowała, że w trakcie piątkowego meczu na trybunach będzie mogło pojawić się 1730 kibiców więcej, niż do tej pory. Taki stan rzeczy sprawia, że na obiekcie Górnika wszystkie sektory będą otwarte, aczkolwiek fani śledzący na żywo spotkanie swoich pupili z „Białą Gwiazdą” będą musieli dostosować się do zasad reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

„Władze Klubu w porozumieniu z Ekstraklasą SA podjęły działania, pozwalające na zwiększenie do maksimum liczby miejsc na obiekcie. Efektem jest otwarcie na najbliższy mecz wszystkich sektorów Areny im. Ernesta Pohla dla kibiców Górnika, oczywiście przy zachowaniu zasad reżimu i dystansu. To oznacza, że podczas piątkowego spotkania z Wisłą Kraków, naszych piłkarzy będzie mogło wspierać ponad 12.000 widzów” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na łamach oficjalnej witryny spadkobierców 14-krotnych mistrzów Polski.

Dodajmy, że potyczka Górnika z Wisłą zaplanowana jest na piątek na godzinę 20:30. Wiślacy przystąpią do tej potyczki, chcąc przerwać passę spotkań bez wygranej, która liczy już osiem meczów, licząc wszystkie rozgrywki.