Nie udało się Wiśle Kraków poprawić swojej pozycji wyjściowej przed meczami 14. kolejki polskiej ekstraklasy, remisując na swoim stadionie 2:2 z Zagłębie Sosnowiec. „Biała Gwiazda” tym samym nadal plasuje na czwartej pozycji w ligowej stawce, tracąc do lidera rozgrywek trzy punkty.

Skrót meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec [wideo]

Wiślacy w poniedziałkowy wieczór, odnosząc zwycięstwo nad teamem z Zagłębia Dąbrowskiego, mogli nie tylko wyprzedzić w tabeli Legię Warszawa, ale też zrównać się dorobkiem punktowym z Jagiellonią Białystok. Podział punktów z sosnowiczanami sprawił jednak, że krakowianie wciąż zajmują miejsce tuż za podium.

Po poniedziałkowym boju wiślacy wciąż mogą się jednak pochwalić najlepszą ofensywą w lidze. Mimo tego, że krakowianie w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych stracili pięć goli, to wciąż legitymują się najlepszą obok Arki Gdynia defensywą w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

O swoje siódme zwycięstwo w lidze w trakcie trwającej kampanii Wisła zagra już w najbliższy piątek, mierząc swoje siły z gliwickim Piastem. Bój ten zaplanowany jest na godzinę 20:30.