Wisła Krakow po raz siódmy w tym sezonie zapisała na swoje konto trzy punkty. Tym razem w meczu przed własną publicznością pewnie 3:0 pokonała Sandecję Nowy Sącz.

Spotkanie odwaznie rozpoczęła Sandecja, która w pierwszych dziesięciu minutach sprawiała sporo problemów wiślakom. Z minuty na minutę gra “Białej Gwiazdy” wyglądała jednak coraz lepiej. Podopieczni Kiko Ramireza szybko wyszli na prowadzenie.

W 13. minucie Bartkowski świetnie zagrał na lewą stronę pola karnego do Carlitosa, który następnie zagrał przed bramkę do Jesusa Imaza. Temu pozostało tylko trafić z trzech merów do siatki.

W kolejnych minutach Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku, wyczekując na kolejną okazję do zdobycia bramki. Sandecja odpowiedziała dwoma celnymi uderzeniami z dystansu, ale Buchalik nie dał się pokonać Baranowi i Brzyskiemu.

Wisła mogła podwyższyć na 2:0 w 34. minucie. Kolejne podanie od Carlitosa otrzymał Imaz. Tym razem Hiszpan zdecydował się na techniczne uderzenie sprzed pola karnego w kierunku dalszego rogu, ale świetnie interweniował Buchalik. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Tymczasem w 61. minucie sędzia dopatrzył się faulu na Arseniciu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i podyktował dla Wisły “jedenastkę”. Kilka chwil później pewnym strzałem na 2:0 podwyższył Carlitos.

W kolejnych minutach wiślacy kontrolowali wydarzenia na boisku. Szukali również okazji do zdobycia kolejnych goli, ale w decydujących momentach brakowało im zdecydowania i dokładności.

W 89. minucie gospodarzom udało się trafić do siatki, ale gol nie został uznany. Według sędziego, który konsultował się z sędziami VAR, strzelec gola Carlitos był na spalonym po zagraniu Sadloka.

W doliczonym czasie gry sędzia podyktował drugi w tym meczu rzut karny dla Wisły za faul Gliwy na Bartoszu. Jedenastkę tym razem wykorzystał Victor Perez.