Trening Wisły Kraków
fot. Wisła Kraków

Piłkarze Wisły Kraków odbyli w czwartek pierwszy trening w grupach, rozpoczynając tym samym kolejną część przygotowań do wznowienia sezonu.

Do tej pory podopieczni Artura Skowronka mogli odbywać jedynie indywidualne treningi. Na powrót do zajęć grupowych pozwoliły dwa czynniki. Pierwszym było wydane niedawno rządowe rozporządzenie, które od 5 maja umożliwia klubom ekstraklasy prowadzenie zajęć w 14-osobowych grupach. Natomiast drugim przejście przez wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego badań na obecność koronawirusa.

Jak poinformowała oficjalna strona naszego klubu, czwartkowy trening na murawie poprzedziło przeprowadzenie testów wytrzymałościowych, które pozwoliły określić aktualny poziom wydolności zawodników. Same zajęcia na boisku miały natomiast charakter ogólnorozwojowy.

Dobrą wiadomością jest powrót do zajęć Alona Turgemana. W czwartek indywidualnie trenowali natomiast jeszcze inni wracają do zdrowia piłkarze Wisły – David Niepsuj i Krzysztof Drzazga, ale już w piątek powinni wrócić do zajęć z zespołem.

Przypomnijmy również, że już od 11 maja możliwe będzie prowadzenie zespołowych treningów z udziałem maksymalnie 24 zawodników.