Piłkarze Wisły rozpoczęli w czwartek przygotowania do nowego sezonu. W treningu, który odbył się w bazie treningowej w Myślenicach, wziął udział między innymi nowy nabytek klubu Fatos Beqiraj.

W zajęciach zespołu prowadzonego przez Artura Skowronka wzięli również udział Rafał Boguski, Lukas Klemenz i Michał Mak, których dotychczasowe kontrakty wygasają 31 lipca. Ich obecność i uczestnictwo w treningach może wskazywać, że wkrótce możemy spodziewać się oficjalnych komunikatów w sprawie nowych kontraktów.

Z normalnych zajęciach brali również udział wracający do zdrowia, obok wspomnianego Michała Maka, także Łukasz Burliga i Gieorgij Żukow. Do indywidualnych ćwiczeń ograniczyli się natomiast Vullnet Basha i Jakub Błaszczykowski.

Wisła do nowego sezonu przygotować będzie się na swoich obiektach w Myślenicach. Sztab szkoleniowy “Białej Gwiazdy” zaplanował również rozegranie dwóch sparingowych spotkań. Pierwsze z nich rozegrane zostanie 5 sierpnia w Myślenicach, a rywalem będzie Stal Mielec. Trzy dni później w Bielsku-Białej wiślacy zmierzą się z innym beniaminkiem PKO Ekstraklasy – Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Rywalizację w nowym sezonie Wisła rozpocznie od meczu pierwszej rundy Pucharu Polski z trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dokładny termin meczu, który rozegrany zostanie na stadionie rywala, nie jest jeszcze znany.