Wciąż z pewnymi kłopotami kadrowymi piłkarze krakowskiej Wisły przystąpią o swojego sobotniego spotkania ligowego. Mimo że trzech zawodników „Białej Gwiazdy” ostatnio wróciło do treningów, to jednak wciąż trójka piłkarzy leczy kontuzje.

Tak jak już wcześniej informowaliśmy, do treningów z drużyną wrócili ostatnio Paweł Brożek, Zdenek Ondrasek i Fran Velez. Jednak raczej wykluczone jest, aby trener Joan Carrillo brał pod uwagę wymienioną trójkę przy ustalaniu składu na bój z Arką Gdynia.

Przypomnijmy, że Brożek z powodu urazu w ogóle nie brał udział w okresie przygotowawczym Wisły. Natomiast czeski napastnik i hiszpański pomocnik wrócili do pracy z drużyną po poważnych kontuzjach. Ondrasek borykał się z kłopotami z biodrem.

Z kolei Velez przechodził ostatnio rehabilitację po operacji kości łonowej. Jednak nie tylko to było kłopotem dla piłkarza. Ostatnio okazało się, że pewne problemy miała także jego córka, co miało wpływ na to, że zawodnik nie potrafił w pełni skupić się na treningach.

Wśród kontuzjowanych piłkarzy wciąż są natomiast: Vullnet Basha, Ivan Gonzalez oraz Kamil Wojtkowski. Ten ostatni jednak od poniedziałku ma wrócić do normalnych zajęć z drużyną.

Warto też zaznaczyć, że Zoran Arsenić i Maciej Sadlok mają po trzy żółte kartki na swoim koncie, co sprawia, że są zagrożeni. Jeśli tylko spotka tych zawodników kara w postaci kolejnej kartki tego koloru, to występ tych piłkarzy w starciu z Piastem Gliwice będzie wykluczony.

Tutaj więcej informacji na temat absencji kartkowych i ewentualnych zagrożeń przed 23. kolejką Lotto Ekstraklasy.

Opracował ŁP