Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała o podjęciu decyzji w sprawie przebadania wszystkich przedstawicieli klubu na obecność koronawirusa, nie tylko osób wyodrębnionych w trakcie pierwszej fazy testów.

Pierwsze testy na obecność przeciwciał zawodnikom pierwszego zespołu, członkom sztabu szkoleniowego oraz innym wyznaczonym osobom przeprowadzono w poniedziałek. Po otrzymaniu ich wyników, wyodrębniona została grupa osób, które we wtorek poddane zostały dokładniejszym badaniom uzupełniającym. Wszystkie dały wynik negatywny.

Na podstawie tego Wisła otrzymała pod Komisji Medycznej PZPN na rozpoczęcie w dniu dzisiejszym treningów grupowych. Jednocześnie klub poinformował, że dokładniejsze badania przejdzie również pozostała cześć przedstawicieli klubu, która wcześniej takich badań przechodzić nie musiała.

Czytaj także: Wisła ze zgodą na rozpoczęcie treningów

Komunikat Wisły Kraków w sprawie badań na obecność wirusa SARS-CoV-2

“Osoby wyodrębnione w pierwszej fazie testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 zostały we wtorek 5 maja poddane badaniom uzupełniającym. Wszystkie wymazy z nosogardzieli w ramach diagnostyki Real Time RT-PCR dały wynik ujemny.

U przebadanych osób nie stwierdzono wirusa SARS-CoV-2, co oznacza, że po otrzymaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN drużyna Białej Gwiazdy może rozpocząć zajęcia w grupach.

Ze względu na stwierdzoną wysoką niepewność wyników podstawowych testów, Wisła Kraków postanowiła przebadać także pozostałych przedstawicieli Klubu, którzy nie wymagali dodatkowych badań.”