Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała o uzyskaniu porozumienia z miastem w sprawie przedłużenia dotychczasowej umowy dzierżawy stadionu na nowych warunkach. Do podpisania umowy ma dojść 27 maja.

“Zawarte zostanie porozumienie w sprawie obowiązującej do 30 czerwca 2020 roku umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków SA w Ekstraklasie. W związku z przedłużeniem sezonu 2019/2020 do lipca, na spotkania rozgrywane w tym miesiącu Miasto i Klub podpiszą nową umowę krótkotrwałego udostępnienia. Biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa i konieczność organizacji meczów bez kibiców, wysokość czynszu będzie znacznie obniżona” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu.

Rozmowy w tej sprawie prowadzili ostatnio dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i prezes Wisły Kraków SA Dawid Błaszczykowski.

Jednocześnie Wisła poinformowała, że cały czas są prowadzone rozmowy w sprawie warunków nowej umowy, która miałaby obowiązywać od nowego sezonu na czas nieoznaczony.