W rozegranym w sobotę towarzyskim spotkaniu o Puchar Henryka Reymana, Wisła Kraków pokonała po rzutach karnych wicemistrza Francji AS Monaco. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1.

Podopieczni Macieja Stolarczyka długo prowadzili po trafieniu Rafała Pietrzaka w szóstej minucie, ale faworyzowani rywale doprowadzili do wyrównania w drugiej połowie po trafieniu Wilsona Isidora. Ostatecznie o tym do kogo trafi Puchar Henryka Reymana zadecydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi byli wiślacy.

W zespole Wisły kolejny występ zaliczył Adam Kokoszka, który niewykluczone, że wkrótce podpisze kontrakt z klubem.

Wisła Kraków – AS Monaco 1:1 (1:0) k. 5:4
1:0 Rafał Pietrzak 6 min
1:1 Wilson Isidor 60 min

Wisła:
I połowa: Buchalik – Bartkowski, Wasilewski, Kokokszka, Pietrzak – Kostal, Basha, Plewka, Wojtkowski, Małecki – Kolar
II połowa: Lis – Bartosz, Sadlok, Kokoszka, Grabowski – Boguski, Basha (62 min – Grym), Laskoś, Kort, Małecki (58 min – Śliwa) – Ondrasek

Monaco:
I połowa: Benaglio – Grandsir, Raggi, Jemerson, Serrano – Ghezzal, Faivre, N’Doram, Bongiovanni, Rony Lopes – Geubbels
II połowa: Sy – N’Gakoutou, Toure, Badiashile, Diakhaby – Mboula, Boschilia, N’Doram (73 min – Faivre), Navarro, Diop – Isidor