Piąte zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie odniosła w piątkowy wieczór Wisła. Podopieczni Kiko Ramireza skromnie 1:0 ograli Pogoń Szczecin. Dzięki tej wygranej wiślacy awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Od pierwszej minuty lepsze wrażenie sprawiała Wisła, która była bardziej zorganizowana w swojej grze. Podopieczni Kiko Ramireza mogli objąć prowadzenie w 15. minucie, ale po dośrodkowaniu Pereza i strzale głową Carlitosa piłka trafiła w słupek. Kilka chwil później okazję po podaniu Imaza miał Boguski, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Kolejne minuty to kolejne sytuacje Wisły, której brakowało jednak szczęścia. Goście wybijali między innymi piłkę sprzed linii bramkowej po strzale Carlitosa. W 28. minucie piłka po raz kolejny trafiła w słupek po sytuacyjnym strzale Halilovicia i interwencji Załuski.

Pogoń odpowiedziała jedynie groźnym strzałem Delewa z rzutu wolnego, po którym piłka przeszła tuż nad bramką. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Cztery minuty po przerwie bramce Pogoni po raz kolejny zagroził Carlitos, który tym razem po rzucie rożnym główkował tuż obok słupka. W 55. minucie mocno na bramkę Wisły uderzał Piotrowski, ale bardzo dobrą interwencję zanotował Buchalik.

Od 62. minuty Pogoń musiała jednak grać w osłabieniu. Za faul na wychodzącym na czystą pozycję Imazie czerwoną kartką ukarany został Rapa. Kilka chwil później Carlitos z rzutu wolnego trafił w… słupek.

W kolejnych minutach wiślacy szukali zwycięskiego gola. Do siatki udało im się trafić w 74. minucie. Po dośrodkowaniu Imaza z rzutu rożnego, do futbolówki dopadł Bartkowski i strzałem głową nie dał szans Załusce.